לקראת עוד יום של הפגנות ומחאות ברחבי הארץ, הקימו הבוקר פעילי תנועת "השמאל הלאומי" מאהל מאולתר על מדשאת הוועד הפועל מול הסתדרות העובדים בתל אביב.

"הבוקר נחשפה צביעותו של מזכיר ההסתדרות עופר עיני, שמעודד הקמת אוהלים בכול הארץ אבל סילק מאהל שהוקם ברחבת ההסתדרות על ידי פעילי השמאל הלאומי שמחו נגד עיני, שבידו הימנית מאפשר לממשלה להעסיק עובדי קבלן בתנאי עבדות מודרנית ובידו השמאלית משמש משת"פ של הטייקונים", נמסר מהתנועה. "עיני הוא חלק מהשיטה שנגדה מוחה עם ישראל בימים אלה".

בתנועה מוחים כנגד ניסיונו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני להצטרף למאבק לפני כמה ימים, צעד שזכה לביקורת רבה מצד מארגני מחאת יוקר הדיור. המשטרה פינתה את המאהל המאולתר לאחר זמן קצר.

מההסתדרות נמסר בתגובה: "מדובר בהשגת גבול ובהשחתת רכוש של גורם שמנסה לנהל קמפיין פוליטי מכוער על גבה של המחאה תוך כדי הסתה נגד ההסתדרות והעומד בראשה, זאת במטרה לסדוק את ההבנה שנוצרה בין ההסתדרות לפעילים חברתיים במחאה. ההסתדרות בוחנת אפשרות להגיש תלונה במשטרה עוד היום ולא תיכנע לשום איום ולניסיון לפלג בינה לבין המחאה הצודקת".

בנוסף הודיעו עופר עיני ואנשי ההסתדרות כי למרות זאת, תיערך הערב מול בניין ההסתדרות בתל אביב הפגנה המונית של עובדי ההסתדרות. המארגנים צופים את השתתפותם של כעשרת אלפים בני אדם.

אחר הצהריים יתקיימו שוב צעדות עגלות של הורים בכַל רחבי הארץ, במחאה על יוקר גידול הילדים. צעדות מחאה על מצב החינוך יתקיימו בתל אביב ובירושלים. המשתתפים מתכננים לצעוד לביתו של שר החינוך בתל אביב, ולמשרד החינוך בבירה.

מאהל הרופאים בשדרות רוטשילד (צילום: אירית מגל)
מאהל הרופאים בשדרות רוטשילד | צילום: אירית מגל

בתוך כך, בגלי צה"ל דווח הבוקר על ניסיונות להדיח את דפני ליף ואת מארגני מחאת הדיור המקוריים, שעומדים מאחורי הקמת מאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב. לפי הדיווח, במאהל קמה קבוצת אופוזיציה שמכנה עצמה "נציגות המאהל". במוצאי שבת צפויות להתקיים עצרות מחאה גדולות, כפי שהתקיימו בשבועיים האחרונים מדי שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מחאת הדיור? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק