סרטון ההסברה הישראלי המדובר בכיכובה של בר רפאלי נחשף הערב לראשונה במהדורה המרכזית בחדשות 2. בסרטון, שבו השתתפה רפאלי בהתנדבות, נראה גבר שמנצל במהלך היום את כל הפיתוחים הישראלים שיש סיבה להתגאות בהם: הוא מוציא מהמקרר עגבניות שרי, מתקלח באמצעות אנרגיה סולארית, מתכתב בהודעות טקסט וניצל מדריסה בזכות מערכת התראה המותקנת ברכב שכמעט פוגע בו. ומה תפקידה של הכוכבת, אתם שואלים? היא זו שפוגשת אותו בסוף היום באמצע הרחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון זכה במשרד החוץ לשם: created in Israel. ממחר הוא יהיה זמין לצפייה בערוץ היוטיוב של המשרד.

בתחילת השבוע פורסם כי דובר צה"ל פנה למשרד החוץ וקבל על כך שהדוגמנית בר רפאלי מופיעה בסרטון כחלק מקמפיין הסברה לישראל - זאת חרף אי שירותה בצה"ל. הדוגמנית הגיבה היום להאשמות במהלך אירוע התרמה של חברת אופנה אותה היא מייצגת, ושם היא אמרה כי היא רגילה לביקורת שמעשיה גוררים, אך הסבירה שהיא מקבלת אותה. "לפעמים יש אנשים שיש להם איזה אנרגיה שלילית, אבל הם צריכים לישון עם עצמם בלילה", אמרה. "אני ישנה מעולה".

במהלך האירוע שהתקיים היום בין רשת האופנה לקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין, הוענקו כרטיסים לרכישת ביגוד ל-20,000 ילדי מועדוניות רווחה מרחבי הארץ. רפאלי חילקה לילדים את הכרטיסים בשווי של 300 שקלים כל אחד איתם יוכלו לרכוש פרטי לבוש לקראת החג.

כשנשאלה רפאלי מה היא מאחלת לדובר צה"ל, תא"ל פולי מרדכי, לכבוד הפסח? השיבה בקצרה: "שיהיה לו חג שמח". הפרטים המלאים אודות ה"סכסכוך" המתוקשר בין הדוגמנית המצליחה לדובר צה"ל - הערב במהדורה המרכזית.

מדובר צה"ל נמסר בתחילת השבוע בתגובה לטענות על כך שניסו להשפיע על הפצת הסרטון כי "צה"ל רואה בחובת הגיוס ערך עליון ופועל במגוון דרכים לחיזוק ערך השירות בצה"ל. לא נתייחס לתוכן שיח פנימי".