שחרורו של חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, לא תם עם צאתו מהכלא. נראה שגם אחרי שסיים לרצות את עונשו - 16.5 שנים בבית הכלא, סיפורו עדיין מעורר סערה בציבור הישראלי. את השבת הראשונה כאזרח חופשי הוא צפוי להעביר באלעד, אך עוד קודם לכן, עם הגיעו לשבי שומרון, קיבלו את פניו פשקווילים, שקראו לו לעזוב את העיר.

בפשקווילים, שכותרתם "רוצח! צא מהעיר!" נכתב: "אנחנו מתקוממים נגד הפיכת עירנו לעיר מקלט עבור השפל שבאדם, חגי עמיר, שסייע לאחיו יגאל, שם רשעים ירקב, רוצחו הארור של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין".

בהמשך נכתב כי "בשם רבני העיר, אנו קוראים לציבור למחות כנגד הפיכת העיר אלעד, בחוצפה ובעזות מצח, לעיר מקלט עבור בן העוולה, תוך פגיעה ברגשות התושבים ובשמה הטוב של העיר". הכרזה מסתיימת בכיתוב: "וביערת הרע מקרבך".

אין תמונה
עמוד הפייסבוק של אמיתי עמיר

מנגד, בני משפחתו של עמיר מביעים תמיכה בכל דרך אפשרית בחגי. הוריו הגיעו הבוקר לכלא איילון וליוו אותו בדרכו החוצה, בעוד אחיו אמיתי, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו הודעה נגד כל אותם מגנים. "הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו. צבועים נמאסתם! אתם הולכים ונעלמים. בלי שורשים ובלי אמונה סופכם לנבול כעלה יבש", כתב אמיתי עמיר. "שילם את חובו לחברה- לא כשמדובר באחים עמיר. שלטון החוק ובית משפט- לא כשזה נוגע לאחים עמיר, זכויות אדם הומניטריות - לא כשמדובר באחים עמיר, אבל עוצמה ואמונה תמיד מנצחים בסוף. זהו יום חגנו".

גאולה עמיר מחוץ לכלא, הבוקר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2חגי עמיר, אחיו של יגאל עמיר, השתחרר הבוקר מכלא איילון אחרי שסיים לרצות את מלוא עונשו. הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע רצח, באחזקת נשק, ובפגיעה בשוטרים פלסטינים.

בגיל 43, עמיר ממשיך לדבוק בעמדתו. גם הבוקר, עם צאתו מכלא איילון שברמלה, הוא סרב, ועדיין מסרב להביע חרטה על מעשיו. עם צאתו משערי הכלא, הצהיר: "אינני מתחרט על מעשיי".

מחוץ לשערי הכלא המתינו לו אימו ואביו, בני משפחה, וכמה פעילי ימין, כשמולם ניצבה מחוץ לכלא משמרת מחאה של פעילי שמאל שקראו "לא נשכח ולא נסלח" וליוו אותו בצעקות: "ביזיון".

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' התייחסה הבוקר לחגיגות הניצחון מחוץ לכלא בזמן שחרורו של עמיר וגינתה אותן בחריפות. "סימן הוי שסימן באצבעותיו הסייען לרצח יצחק רבין, חגי עמיר, היעדר החרטה וחגיגות הנצחון המחכות לו, מעוררים קבס וגועל ומעידים כי זרע הקיצוניות האלימה הקוראת תיגר על ישראל הדמוקרטית עדיין טמון בנו ועדיין מאיים על החברה הישראלית", טוענת יחימוביץ.

"אנו מוקיעים ומקיאים מקרבנו את האחים הרוצחים ובכוחות משותפים של מאבק על הדמוקרטיה ועל פניה היפים והשפויים של מדינת ישראל נביס אותם ואת דומיהם. היום אנו מצדיעים ליצחק רבין ומורשתו, מורשת שידעה לשלב שלום, בטחון, דאגה עמוקה לחברה הישראלית ותרומה בלתי פוסקת לה", דברי יו"ר העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק