שרב כבד בחגיגות המימונה. ארכיון (צילום: חדשות 2)
פיקניק ביער בן שמן | צילום: חדשות 2

קחו מצות לדרך: על פי נתונים ראשוניים של רשות הטבע והגנים, יותר מ-150 אלף ישראלים יצאו הבוקר לטיולים בגנים ובפארקים הלאומיים. תפוסה כמעט מלאה נרשמה בחניוני הרכבים.

אזור הצפון היה דליל יחסית, בעיקר בגלל הגשמים שפקדו לפרקים את האזור. זאת למעט אגמון החולה, לשם הגיעו כ-4000 מטיילים. את יער בן שמן פקדו כ-2000 מטיילים, באזור החוף טיילו כ-6000 איש ובדרום כ-10,000.

לחדשות 2 באינטרנט דווח כי במסלולי האופניים, בעיקר באזור הדרום, נרשמה תנועה ערה ביותר - של משפחות וגם של רוכבים מקצועיים שניצלו את העובדה שלא היה ממש חם. אם אתם מתכננים לצאת דווקא הערב או בסוף השבוע לטיול, הנה כמה אפשרויות חינמיות לחלוטין ברחבי הארץ:

תל אביב - פסטיבל אמני רחוב: בין התאריכים 11-13.4 ייערך בנמל תל אביב "פסטיבל בכובע" - פסטיבל אמני רחוב המתקיים בפעם השנייה. בימי הפסטיבל ייערכו מגוון מופעי לוליינים, ליצנים ואקרובטים. מאין השם "פסטיבל בכובע" אתם שואלים? בכל סיום מופע יניח האמן את כובעו - והעוברים והשבים יוכלו לצ'פר אותו כאוות נפשם. שעות הפסטיבל: מדי ערב בין 18:00-23:00.

בת ים - מפסלים בפסולת: פסח ירוק בבת ים. בתאריכים 12-13.4 תארח טיילת העיר פעילות משפחתית בה יתקיימו סדנאות פיסול בפסולת לילדים, מופעים מוסיקליים, מופעי רחוב, פעילויות רכיבה על חד אופן ואופניים וסדנאות אמנות שונות של מוזיאוני בת ים. כמו כן יתקיימו סיורים מודרכים באתר הטבע העירוני ובחוף הים - בשיתוף עם החברה להגנת הטבע. האירועים יתקיימו מדי יום בין השעות 11:00-16:00.

מוסיקה וערכים בצפון הארץ

כפר ורדים - פסטיבל יצירה: בין התאריכים 10-11.4 יתקיים הפנינג של מוסיקה וירידים במיוחד לחג, בהם יתקיימו שלל אטרקציות בהשתתפות המבקרים. בין השאר, יפתחו תושבי הכפר את בתיהם בפני המטיילים ויתקיימו סדנאות בנושאי מוסיקה, תיאטרון וקונצרטים. בירידים נוכל למצוא בין השאר דוכני אופנה, מזון ואמנות. האירועים יתקיימו בין השעות 10:00-17:00 ב-10.4, ובין השעות 10:00-19:00 ב-11.4.

הגליל המערבי - ביקור בבית לוחמי הגיטאות: מי שמעוניין לנצל את החג כדי להנחיל קצת ערכים בילדים, מוזמן לבקר במוזיאון השואה הראשון בעולם ומוזיאון השואה היחיד שהוקם בידי ניצולי השואה עצמם. המוזיאון מתמקד במרד, בגבורה ובתקומת העם היהודי בארצו לאחר השואה. במקום ניתן גם ליהנות מתצפית נוף מרשימה לאזור הגליל המערבי. בכל שעה עגולה יוצאים סיורים מודרכים בכניסה למוזיאון. במהלך ימי חול המועד - הכניסה ללא תשלום. פרטים נוספים באתר.