הגשם חוזר (צילום: חדשות 2)
היכונו: שבוע חורפי לפנינו | צילום: חדשות 2

בדיוק היום לפני שנה, היה היום החם ביותר בנובמבר, שגם היה הכי יבש בהיסטוריה המתועדת. בחלק מהמקומות נשברו שיאי החום לנובמבר. בירושלים היו 30 מעלות, בבאר שבע 35, ובבית דגן 36. כך שגם אם לא ירד עליכם גשם היום, אתם חייבים להודות - הסתיו השנה, מתנהג כמו סתיו אמיתי.

בדיוק היום לפני שנה, היה היום החם ביותר בחודש נובמבר בהיסטוריה המתועדת, עם טמפרטורות של מעל ל-30 מעלות ברוב חלקי הארץ. אבל השנה, מדובר בעונת מעבר שונה לחלוטין.

הבוקר, עוד לפני הזריחה, עברו ענני סערה מעל קו החוץ, שגרמו לרוחות עזות והורידו ממטרים כבדים. בחיפה ירדו רק היום 15 מ"מ של גשם, בעוד שבבית דגן נמדדו 5 מ"מ. הגשם המשיך לרדת גם בשעות אחה"צ, והוא לווה ברעמים, אך זה כלום לעומת מה שצפוי לנו בהמשך הערב.

החל מהשעות הקרובות צפויה התגברות בגשמים, כשחזית קרה תביא לאזור הצפון והמרכז כמות גדולה של משקעים וסופת בקרים עזה. המיני-סופה הזו תחלוף על פנינו, כאשר מחר צפויות לנשוב רוחות עזות בעוצמה של 30-60 קמ"ש, כאשר במהלך היום מזג האוויר יהיה אביך. ביום רביעי צפוי שיא הסערה, כאשר הגשם ישטוף את האובך. התחזית ליום רביעי נכון לעכשיו היא אפורה וקודרת, וכוללת סופות רעמים, ברד, ואפילו נדי מים בחופי הים.

תופעת נד המים, צפויה לחזור אלינו השבוע (צילום: טל ומיקי שדה)
תופעת נד המים, צפויה לחזור אלינו השבוע | צילום: טל ומיקי שדה

בסוף השבוע הגשמים יימשכו, כששיטפונות ייתכנו בנחלי הדרום. וגם, אולי, בפעם הראשונה, שלג יחל לרדת בחרמון - אך כרגע האתר לא צפוי להיות פתוח למבקרים.

רוצים לקבל עידכונים שוטפים על מזג האוויר? הצטרפו לדף התחזית של חדשות 2 בפייסבוק