אין תמונה
כתובות על ביתה של שפיר

בימים האחרונים ריססו אלמונים כתובות נאצה על קירות ביתה של אחת ממנהיגות המחאה החברתית סתיו שפיר. בין היתר נכתב: "תיזהרי" ו"את לא מייצגת אותנו". ייתכן כי מקור הכתובות הם פעילי מחאה בעצמם, שמתנגדים לדרכי הפעילות של שפיר.

"זה מפחיד להגיע הביתה באמצע הלילה ולגלות כתובת נאצה על הקיר", אמרה שפיר לאחר שגילתה את הכתובות. "מפחיד לראות כמה המעשים שלי יכולים לעצבן אנשים - בין אם הם טייקונים שחוששים לכיסם, פוליטיקאים שחוששים לכיסאם, או חברים לדרך, שחוששים לעתיד מאבקם. ביקורת היא דבר נפלא. איומים - לא. ניסיונות השתקה - זו כבר פחדנות אמיתית".

שפיר הבהירה כי היא לא חוששת לשלומה, למרות האזהרות: "לא בטוח שצריך לפעול בדרך אחת על פני אחרת. לא בטוח שמי שנמצא איתנו היום - יהיה גם מחר. מה שכן בטוח, זה שאסור לנו לפעול מתוך פחד". לסיום ציינה כי "אזהרה על קיר היא משהו שניתן לצבוע מחדש. את האומץ להמשיך לצעוד גם כשהאדמה רועדת, אי אפשר למחוק".

פעילי המחאה סיפרו בתגובה כי מדובר במקרה חמור, וכי האחראי הוא מישהו מתוך המחאה. "אני מאוד מקווה שנגלה מי אותו עבריין ונוכל לרשום בפייסבוק את שמו כדי שכולם ידעו במי מדובר", ציין אחד הפעילים. "אותו מישהו צריך להתבייש בעצמו. גם אם יש חוסר הסכמות ויש תמיד חוסר הסכמות בין כולנו פה במחאה זה עדיין לא אומר שזה לגיטימי לבוא ולרסס כתובות גרפיטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק