פורים - יותר מפעם בשנה: ברחבי הארץ מציינים הבוקר באיחור של שבוע את חג הפורים, בצעדות עדלאידע ותהלוכות ענק בהשתתפות אלפי משתתפים. זאת, בשל תנאי מזג האוויר שלא אפשרו בשבוע שעבר לציין את החג ברחובות הערים.

במספר ערים מהצפון ועד הדרום מציינים הבוקר את החג בתהלוכות המסורתיות. כאן באתר האינטרנט של חדשות 2 העברנו את העדלאידע המרכזית, בהשתתפות אלפי בני אדם, בשידור חי. רחובות העיר לבשו חג והפכו לקרנבל צבעוני וסוחף.

"עשרות אלפי אנשים הגיעו לכאן ביום מדהים", אמר איציק רוכברגר, ראש עיריית רמת השרון המחופש לחדשות 2 באינטרנט. "אני בעצמי התחפשתי למנהל הקרס, חילקנו סוכריות, ועשינו שמח. זה יום חג, מגיע לילדים".

בשבוע שעבר נדחה אירוע העדלאידע בעיר בגלל תנאי מזג האוויר והגשם הרב. השנה עומדת העדלאידע בסימן "העולם הוא קרקס", והמיצגים שמלווים את התהלוכה כולם בהשראת עולם הקרקס, החל מליצנים ועד לתזמורות ועוד. לצועדים מתלווים גם להקות מחול עירוניות, תיאטרוני רחב, להטוטנים ולהקות היפ-הופ וג'אז מכל רחבי הארץ.

גם ברחובות, נהריה ורעננה חוגגים

ערים נוספות בהן מתקיימת היום באיחור העדלאידע הן רחובות, נהריה, רעננה, מכבים-רעות, באר שבע, נשר וחדרה. ברעננה נערכת העדלאידע בסימן המודעות לסביבה עם מיצגים ותלבושות המבטאים את ערכי השמירה על הסביבה. בחדרה יתארח בעדלאידע זוכה העונה השנייה של האח הגדול אלירז שדה. בשעה עשר התייצבו בטיילת בנהריה מאות ילדי בתי הספר בעיר וחצו אותה כשהם מחופשים.

חוגגים עדלאידע (צילום: רויטרס)
אף פעם לא מאוחר לחגוג | צילום: רויטרס

ברחובות השמחה תהיה כפולה כשנוסף על אירועי הפורים יציינו שם גם 120 שנה להקמת העיר. נשיא המדינה שמעון פרס יהיה אורח של כבוד והוא ישחזר על כרכרה את המסע שעשה בעיר חוזה המדינה בנימין זאב הרצל בשנת 1898.

בעקבות אירועי העדלאידע נסגרו לתנועת רכבים הרחובות הבאים: ברעננה נסגר רחוב לוי אשכול עד בן גוריון, ברמת השרון נסגר רחוב אוסישקין עד שדרות ביאליק, במודיעין נסגר רחוב עמק החולה לכל אורכו ובבאר שבע נסגר אזור מרכז ביג והרחובות הסובבים.