עשרות אלפים ליוו הלילה את הרב מרדכי אליהו, שנפטר בגיל 81, בדרכו האחרונה. הראשון לציון נקבר סמוך לקברו של הרב חיד"א בהר המנוחות בירושלים. מאות אנשי כוחות הביטחון, מד"א ואיחוד הצלה פוזרו לאורך הציר בו עבר מסע הלוויה כדי לשמור על הסדר הציבורי.

רבים מגדולי התורה הגיעו לטקס הלוויה כדי להספיד את הרב אליהו, בהם הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף; הרב יונה מצגר; והרב שלמה עמר.

גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הגיע לשאת דברים, ואמר בין היתר כי "הצוואה שהשאיר לי הרב היא לשמור על ירושלים".  

הראשון לציון נפטר בגיל 81

בבית החולים שערי צדק בירושלים הלך לעולמו בגיל 81 הרב הראשי הספרדי לישראל לשעבר מרדכי אליהו. לפני כעשרה חודשים התמוטט הרב ואיבד את ההכרה. צוותי מד"א טיפלו בו ובהמשך פינו אותו לטיפול נמרץ, שם הוא אושפז במחלקה לכירורגיית לב.

במהלך חג הפסח בחודש אפריל בשנה שעברה, לקה הרב בלבו. בעת אשפוזו בטיפול הנמרץ עבר ניתוח מעקפים. מספר ימים לאחר הניתוח, עבר הרב גם אירוע מוחי. באוקטובר 2008 עבר הרב ניתוח לב פתוח, במהלכו הוגדר מצבו אנוש, אולם הוא התאושש מחוליו.

הראשון לציון נבחר בשנת 1983 לתפקיד הרב הספרדי הראשי לישראל, במקומו של הרב עובדיה יוסף. בתפקיד זה כיהן כ-10 שנים. עוד בצעירותו היה לדיין הצעיר ביותר בארץ, ובשנת 1965 מונה לדיין בבית הדין הרבני הגדול.

הרב מרדכי אליהו היה ידוע בפסיקותיו ההלכתיות המחמירות והבלתי מתפשרות. בין השאר, פסק בעבר כי לספרדים אסור לאכול מצה שמיוצרת באופן תעשייתי ("מצה עשירה"), קרא שלא לחתום על כרטיס לתרומת איברים וגם אסר על אכילת טחינה וחומוס.

אליהו עלה לכותרות גם לאחר אישור תכנית ההתנתקות, אז הכריז כי "אסור לסייע לה בשום דרך". במפגשים רבים אף טען כי "היא כלל לא תתגשם".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק