שעה קלה לפני שהקבינט התכנס לדון באפשרות להכריז חד-צדדית על הפסקת אש בעזה, כינסה משפחתו של החייל החטוף גלעד שליט מסיבת עיתונאים ביישוב מצפה הילה במטרה להפעיל לחץ על השרים.

משפחת שליט, שבנה החטוף עדיין מוחזק ברצועת עזה, דורשת מהממשלה לכלול את שחרור בנם בהסכמה המתגבשת לסיום המבצע הצבאי. במשפחת שליט משוכנעים כי כל הסדר ברצועת עזה צריך לכלול את שחרורו של גלעד.

"לאור כינוס הקבינט הערב וקבלת ההחלטות שיביאו להסדרים ברצועת עזה, אנחנו רואים בנקודה זו נקודה קריטית וחלון הזדמנויות בלתי חוזר להשבתו של גלעד אחרי למעלה משנתיים וחצי בשבי", אמר שליט. "אנו לא מעלים על דעתנו שנושא שחרורו לא יעלה בכל הסדר ומבלי שגלעד ישוב הביתה".

שליט הוסיף: "עקבנו אחרי כל מהלכי המלחמה והקפדנו לשמור על שקט תקשורתי עד היום. לבנו עם חיילי צה"ל ברצועת עזה ועם תושבי הדרום ועם משפחות החללים והפצועים".

אביבה, אמו של גלעד, סיפרה על הרגשתה הערב. "פחד וחרדה גדולים, כמו לאורך כל השנתיים וחצי האחרונות", אמרה. "מעודדים לא היינו, אבל יש איזה זיק של תקווה שבכל זאת משהו זז ושגלעד יחזור הביתה. אני מקווה שהפעם הממשלה לא תאכזב אותנו".

הקבינט המדיני ביטחוני מתכנס הערב בקרייה בתל אביב כדי לדון בהפסקת אש חד צדדית, שתלווה בהסכם נגד הברחות נשק לרצועה שיגובה על ידי ארצות הברית ומצרים. מחוץ לקריה מפגינים עשרות בני אדם בקריאה להכניס את שחרורו של שליט להסכם המתגבש.

עופרת יצוקה - סיקור מיוחד

ברק: רואים את הסוף

הורי הלוחמים נגד הרופא מעזה

4 לוחמי צה"ל נפצעו קשה בעזה

לראשונה: כתבים זרים ברצועה

חמאס: הפסקת אש - רק אם דרישותינו ייענו