הבדרן אלי יצפאן הולך ומתקרב בתקופה האחרונה לדת. בריאיון שערך השבוע התייחס יצפאן לרצח הרב אלעזר אבוחצירא, אמר כי הוא מתכוון מעתה לשמור שבת וקרא לאחרים לנהוג כמותו.

בריאיון לתכניתו של עמי מימון ברדיו החרדי "קול ברמה", סיפר יצפאן על תחושותיו הקשות בעקבות הרצח: "אני מודה שהוא מזכה אותי לשמור את השבת הקדושה הזאת, למען הפרידה הנורא כואבת, הלא הגיונית והלא נתפסת מה'באבא אלעזר'".

"כשאני מדבר על זה ש'באבא אלעזר' לא נמצא, כבר יש לי דמעות, גרוני נחנק. זאת אבידה ענקית לעם ישראל", מספר הבדרן בעצב. "אנחנו בימים לא פשוטים. יש לימים אלו משמעויות גדולות מאוד. אומרים אנשים גדולים ממני שלהליכה של צדיק בסדר גודל כזה בטרם עת במעשה כזה, כנראה יש פה גזירה גדולה שהיתה צריכה לבוא על עם ישראל", הוסיף יצפאן.

במהלך הריאיון פנה הבדרן לקהל המאזינים ואמר: "אני רוצה לבקש ממי שיכול, גם בגלל מה שקורה עכשיו בארץ, ימים לא פשוטים, אתה רואה את האוהלים המצוקות והכאב. אם אפשר שכל אחד יעשה טיפה חושבים, תאמינו לי זה כיף לא נורמלי לקחת שבת אחת לשמור אותה, ליהנות, לאכול, להתפלל ולנוח".

"הנושא של שבת הוא לא פשוט, גם לאנשים שחוזרים בתשובה", מתוודה יצפאן ומוסיף: זה תהליך, אבל מזכה אותי הרב יעקב עדס ובזכותו אני שומר את השבת. זה תהליך והוא לאט לאט, ומי שבא לאומן בעזרת השם ניפגש באומן בראש השנה, נעשה שמח ונתפלל על עם ישראל".

תמונות נדירות מחייו של הרב אבוחצירא ז"ל

הכירו את יורשו של "הבאבא אלעזר": הרב פנחס אבו חצירא

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק