דרמה בקריית ביאליק: כוחות הכיבוי המקומיים הוזעקו היום (ש') בשעות הצהריים לסייע בחילוץ סוס שהחליק ונפל לבוצה בנחל נעמן. במשך דקות ארוכות היה הסוס הלבן והיפיפה בסכנת טביעה, אך הכבאים לא נכנעו והצליחו לחלצו בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל זמן קצר קודם לכן, כשלחדר המבצעים של מחוז חוף התקבלה הודעה בהולה על הסוס שנפל לנחל ומתקשה לשמור על ראשו מעל למים. למקום הוזנקו לוחמי האש מתחנת קריית ביאליק, שהגיעו בלוויית רכב חילוץ. בזירה הם מצאו את בעל הסוס אוחז בראשו, על מנת שיוכל לנשום מעל פני המים.

הצוות לא נשאר אדיש, ניגש מיד לעבודה וכרך רצועות מסביב לגופה של החיה. בעזרת טרקטור מקומי וכמה עוברי אורח נמשך הסוס מחוץ למים. כעבור מספר דקות של מנוחה ושתיית מים, הצליח הסוס לעמוד על רגליו, ונלקח על ידי בעליו להמשך טיפול רפואי.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר רס"ר קובי משיטה, מפקד הצוות שהיה הראשון להגיע לסייע על רגעי החילוץ. "תחנת הכיבוי שלנו נמצאת בסמוך למקום האירוע, לכן התגובה שלנו הייתה מאוד מהירה", סיפר הכבאי. "הסוס ככל הנראה ניסה לשתות והחליק, הוא היה עם כל גופו בתוך המים ורוכבים אחרים שהיו במקום סייעו לו לנשום".

סוף טוב, הסוס יצא בשלום (צילום: דוברות כבאות מחוז חוף)
סוף טוב, הסוס יצא בשלום | צילום: דוברות כבאות מחוז חוף

"תחנת הכיבוי שלנו נמצאת בסמוך למקום האירוע, לכן התגובה שלנו הייתה מאוד מהירה", סיפר הכבאי. "הסוס ככל הנראה ניסה לשתות והחליק, הוא היה עם כל גופו בתוך המים ורוכבים אחרים שהיו במקום סייעו לו לנשום".

"יחד עם רב סמל קובי מחרז ורב-כבאי שמעון טורק כרכנו את הרצועה סביב גופו של הסוס, בעזרת האנשים במקום משכנו אותו מעלה", שיחזר את רגעי החילוץ. לדבריו, כעבור מספר דקות התאושש הסוס, ואף חזר לדהור בשמחה בשטח החקלאי.