ציפי נוה. מתוך האלבום המשפחתי (וידאו WMV: חדשות)
נעדרת. ציפי נווה (צילום משפחתי באדיבות המשפחה) | וידאו WMV: חדשות

תושבת ירושלים, בת 72, נעדרת מאז יום ראשון בערב. הנעדרת, ציפי נווה, מתגוררת בגפה בשכונת המושבה הגרמנית בירושלים. שני בניה של ציפי מנסים לאתר אותה בכל דרך אפשרית. אחד מהם שהה בהונג קונג והוא בא לארץ במיוחד כדי להשתתף בחיפושים אחריה.

הפעם האחרונה בה היה קשר עם נווה היתה ביום ראשון בערב בשיחת טלפון עם בנה, ליאור עזיז. "ביום שני הגשנו תלונה למשטרה שערכה איכון לטלפון הסלולרי שברשותה, סיפר ליאור. "האיכון הראה שהמכשיר נמצא באזור שבין פסגת זאב לחיזמה שבצפון ירושלים. מדובר באזור בו נמצאים כפרים ערביים".

"אינני יודע אם מדובר באירוע שביצעו חבלנים", אמר בנה, "אך יכול להיות שהיא הלכה לאיבוד, או הגיעה לשם בטעות". האישה סובלת מדמנציה שמתבטאת בפגיעה בזיכרון ובבלבול. המשפחה הצמידה לה מטפלת באופן פרטי, והיא זו שראתה אותה בפעם האחרונה לפני שנעלמה.

בנה ליאור ניסה יחד עם המטפלת לאתר את הבגדים שחסרים בארון כדי להבין מה לבשה. "ככל הנראה היא נעלה נעלי ספורט אפורות של ניו-באלנס ולבשה מכנסיים לבנים", אמר בנה. כוחות של המשטרה מחפשים אחריה מאז הגשת התלונה, אך ללא תוצאות. מסוקים של המשטרה ניסו לאתר אותה באזור בו אוכן המכשיר הסלולרי ואולי בהמשך ירחיבו את החיפושים בעזרת כלבי גישוש.

בינתיים, ממתינים בני המשפחה לכל פיסת מידע שתשפוך אור על מקום המצאה. אזרחים שיש בידם מידע מתבקשים לפנות למשטרה בהקדם האפשרי.