"זו לא הייתה קבלת פנים אוהדת, היא הייתה קבלת פנים משפילה של שמאל קיצוני, שקראו לי פשיסטית, ששפכו עליי מים ושהשמיעו לעברי קריאות בוז" - כך מתארת הבוקר ח"כ מירי רגב (הליכוד) את קבלת הפנים לה זכתה עם הגעתה למאהל המחאה נגד מחירי הדיור בתל אביב ביום שישי האחרון.

"הבנתי מאותו הרגע שזה לא מאבק חברותי, זה לא מאבק שבא לייצג זוגות צעירים תמימים שתומכים במחאה צודקת - שגם אני תומכת בה", סיפרה ח"כ רגב בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "זו מחאה של שמאל קיצוני נגד הכיבוש. המטרה שלי הייתה לחזק אותם. אני עושה רבות עם זוגות צעירים בכנסת. הגעתי למאהל, אמרתי שאני אחבק אותם ואזדהה איתם. אני רואה את ניצן הורוביץ לידי, מתקבל בזרי פרחים - וכשאני הגעתי - קראו לי פשיסטית".

שלט במאהל המחאה, הלילה (צילום: חדשות 2)
שלט במאהל המחאה, הלילה | צילום: חדשות 2

"אני פועלת להבאת חוקים מתוך הקואליציה בחקיקת חוקים נגד הקואליציה", טענה רגב. "אבל המניעים של המוחים במאהל אינם תמימים. אני לא באתי לשם להוזיל מחירים למי שרוצה לגור במרכז דיזינגוף, או למי שרוצה לגור בבית קרקע במרכז ת"א. מה, הם גם רוצים מסאז' בבוקר?".

"אני באתי למאהל כדי לשרת זוגות שעובדים, משלמים מיסים - ולא גומרים את החודש", הדגישה חברת הכנסת מהליכוד. "אלו שרוצים לגור בפריפריה. אם המחאה תמשיך להיראות ככה, של השמאל הקיצוני, היא תיפול כי אין עליה קונצנזוס".

ח"כ הורוביץ: בעבור המוחים דירה היא "מדע בדיוני"

"מבחינתי שהמדינה תוצף באוהלים - אבל לא של אנשים שמונעים על ידי אג'נדה פוליטית שמאלנית", הדגישה ח"כ רגב. "אם זה יהיה כך - המחאה לא תחזיק. אם גופים וקבוצות שונות של אנשים יצטרפו בטענה כי הם רוצים לפתור את המצב באופן אמיתי - רק כך זה יהיה. מה הם חושבים, שדב חנין וניצן הורוביץ יעזרו להם? אם הם לא ירתמו את השלטון - הם לא יצליחו".

בנוסף, תקפה רגב את "אדישותו", לטענתה, של ח"כ ניצן הורוביץ, שהיה עמה במאהל המחאה - ולא הגיב להשלכת בקבוק המים לעברה. "אם זה היה ח"כ ערבי, הוא היה רץ לחבק אותו", היא אומרת. "אני מתכוונת להגיש נגדו תלונה".

בראיון לחדשות 2 באינטרנט, הגיב ח"כ הורוביץ לטענותיה של רגב. "העובדה שהיא הותקפה היא דבר מאוד מצער", אמר הורוביץ. "אבל אני לא האדם שארגנתי זאת, ועל כן איני מבין מדוע ברצונה להתלונן".

באשר למחאה עצמה, אמר הורוביץ: "רגב שותפה של ממשלה שאחראית למשבר הדיור, שמעבירה תקציבים שמקפחים את הצעירים הללו. אני רואה את המאבק הזה בצורה אחרת לחלוטין, וסבור כי זו מחאה מאוד צודקת ומאוד נכונה. זה אנשים שלמדו, שעובדים ומרוויחים משכורות סבירות - אבל אין להם שום סיכוי להגיע לדירה. זה הופך עבורם לחלום או למדע בדיוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק