אלי טביב ביציע. מרים ידיים (צילום: רפי ממן)
אלי טביב. מרים ידיים | צילום: רפי ממן

רעידת אדמה בהפועל ת"א בכדורגל: בעלי הקבוצה אלי טביב הודיע הערב כי החליט למכור את הקבוצה "לאור ההטרדות הנמשכות נגד בני משפחתי והאלימות בכדורגל המתפשטת כמו שריפה בשדה קוצים".

"אני אוהב כדורגל. נכנסתי להפועל ת"א במטרה להצעיד מועדון מפואר זה קדימה", מסר טביב בהודעה הדרמטית הערב. "היו לי הרבה תוכניות וכבר התחלתי לתכנן את העונה הבאה, אבל הדברים החמורים שקורים כבר תקופה ארוכה אינם מאפשרים לי להמשיך ולהשקיע בקבוצה. לאור האירועים החמורים בכדורגל הישראלי וההטרדות הנמשכות כנגד בני משפחתי החלטתי להעמיד את הקבוצה על המדף למכירה".

טביב הוסיף כי "ביום שישי הזדעזענו כולנו מהאלימות בין שחקני הפועל רמת גן לבני לוד - מקרה מזעזע שראוי לכל גינוי. אך, לצערי, זה לא היה האירוע החמור היחיד באותו יום. ביום שישי האחרון התייצבה קבוצת מפגינים מול חנויות השייכות לאשתי דנה. המפגינים קראו לעוברים ושבים להימנע מלקנות בחנויות אלו. זהו עוד אירוע חמור מיני רבים אותו עוברת המשפחה שלי כבר שבועות ארוכים. קווים אדומים נחצים שוב ושוב, וההטרדות כנגד בני משפחתי הפכו לצערי לדבר שבשגרה. רימון נזרק אל ביתי בשעת בוקר בזמן שאשתי והילדה בת הארבע עמדו לצאת לגן הילדים, השמצות וקריאות נגדי ונגד בני משפחתי הפכו לעניין יומיומי. משפחתי נאלצת לחיות עם מאבטחים, ולישון בבית בזמן שמחוצה לו קוראים קריאות גנאי בשעות לילה מאוחרות. גם בתי ליהי ספגה במשך שבועות ארוכים קללות וגידופים, וכתובות נאצה נתלו נגדה. אני רוצה לראות כיצד היה מגיב כל אחד מאותם מפגינים "גיבורים" אם מישהו היה מטריד את אשתו, או את ילדיו אפילו פעם אחת".

חגיגות עם סיום המשחק בין הפועל ת"א לזלצבורג (צילום: ספורט 5)
אוהדי הפועל ת"א. "זה לא נגמר" | צילום: ספורט 5


 
"לכל המעשים החמורים האלה אין שום קשר לכדורגל או לערכים עליהם נבנה מועדון הפועל ת"א. זוהי בריונות לשמה", הוסיף הבעלים. "האלימות בכדורגל מתפשטת כמו שריפה בשדה קוצים. החוליגנים מרימים ראש, והרוב השפוי שותק. אירוע אלים אחד רודף אירוע אלים שני - הרימונים שנזרקו אל עבר הבית שלי, האירוע האלים בסוף משחק הדרבי, המקרה החמור בסוף המשחק בין הפועל חיפה ומכבי פ"ת,  ההטרדות כנגד בני משפחתי, וכעת גם האירוע החמור בסוף המשחק בין הפועל רמת גן לבני לוד".

"הכתובת הייתה על הקיר כבר לפני חודשים רבים. התרעתי על האלימות שוב ושוב אבל כל הגורמים בחרו לשתוק -  השרה לבנת, הכנסת, הגורמים האחראים בספורט ובכדורגל, המשטרה", הדגיש טביב. "נמאס לי מהאלימות בכדורגל! זהו לא הכדורגל אליו פיללתי או שרציתי להיות חלק ממנו. אינני מוכן לסכן את בני משפחתי. לפיכך, החלטתי, כי אני מעמיד את הקבוצה על המדף למכירה. אני אקיים את כל התחייבויותיי עד סוף העונה".

האוהדים: "עד שזה לא נגמר - זה לא נגמר"

יודגש כי אוהדי הפועל ת"א מנהלים בחודשים האחרונים מאבק פומבי נגד בעלי הקבוצה, במסגרתו מתנהלות הפגנות נגדו על בסיס קבוע. גם רשת החנויות של אשתו, דנה אשכנזי, הפכו למטרה להפגנות האוהדים, וטביב עצמו אף נחשד לאחרונה בהכאת אוהד קטין ובשיבוש הליכי חקירה, כך שהגורמים לעזיבה אינם רק "האלימות בכדורגל הישראלי", כפי שטען טביב. 

נמרוד בוכמן, ממובילי המאבק נגד הבעלים של הפועל ת"א, מסר הערב בתגובה לחדשות 2 כי ההודעה של טביב היא צעד בכיוון הנכון. "העובדה שטביב מבין כי הוא אינו רצוי בהפועל ת"א וכי עליו לעזוב את הקבוצה היא מצוינת", אמר בוכמן. "יחד עם זאת, למדנו להכיר את טביב ולדעת שעד שזה לא נגמר - זה לא נגמר. אנו נמשיך לפעול כדי להבטיח עתיד טוב יותר להפועל - עתיד שלא כולל בתוכו את אלי טביב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק