חשש כבד מקריסת מנוף שיתק הבוקר את רעננה: עגורן בגובה 25 מטרים ועליו שני פועלי בנייה נטה הבוקר על צידו באופן מסוכן באזור מרכז אלרם. כוחות חילוץ של משטרת רעננה הצליחו לחלץ את הפועלים. אולם רחוב אחוזה - הרחוב המרכזי בעיר - נחסם לתנועה מחשש שהמנוף יקרוס, ובמקום נוצר עומס תנועה. משחלפה הסכנה, נפתח הרחוב לתנועה.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום בעקבות דיווח שהתקבל על ידי אזרחים, החלו לפנות מהאזור את הולכי הרגל. כמו כן, גם ילדים שנמצא בסמוך פונה מיושביו ועוד מספר בתי עסק באזור. לאחר חילוץ הפועלים, נפתח הרחוב מחדש והילדים שבו לגן.

מהמשטרה נמסר כי הסיבה לנטיית המנוף על צידו היא רשלנות של אחד הפועלים. "המנוף הוצב על קרקע לא יציבה וחולית ובעקבות כך המנוף כולו שקע", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פקד רן בן סימון, מפקד תחנת רעננה. "לא נגרם נזק לבניין, אבל כעת המנוף נשען על גבי אחד הבניינים באזור".

הרחוב הראשי ברעננה נחסם לתנועה

עגורן ברעננה (צילום: יובל רוזן)
העגורן ששיתק את רעננה, הבוקר | צילום: יובל רוזן

סכנת הקריסה הובילה לסגירת רחוב אחוזה, שחוצה את העיר לאורכה, ופקקי תנועה נוצרו באזור. במשטרה המליצו לנהגים המגיעים מכביש 4 להיכנס דרך מחלף רעננה צפון, בתקווה שהרחוב ייפתח לתנועה במהרה.

כוחות חילוץ של כיבוי אש שנמצאים במקום התלבטו באשר לאופן בו יחולצו הפועלים. אפשרות אחת שנשקלה היא להוריד את הפועלים מהמנוף באמצעות סנפלינג על קיר הבניין, אולם לבסוף הוחלט להביא למקום סולם כבאות ולהוריד באמצעותו את הפועלים.

לפני כשלושה חודשים קרס עגורן בהוד השרון, והביא למותם של נהג טרקטור בשנות ה-30 לחייו ולפציעה קשה של מפעילת עגורן כבת 55. על פי ההערכה הסיבה לתאונה היא כשל בטיחותי. עם זאת טרם נשללה האפשרות כי מדובר בטעות אנוש.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק