ראש העיר רומא נפגש הבוקר עם גלעד שליט בביתו שבמצפה הילה. בתום הפגישה אמר ראש העיר ג'אני אלמנו כי גלעד מסמל עבורו את המלחמה בטרור.

אלמני הצהיר כי הוא תומך במועמדותו של שליט לפרס נובל לשלום. נועם שליט הודה לאלמנו על הסולידריות הרבה.

"זה היה מפגש חברי לחלוטין מבחינתנו עם גלעד", אמר ראש העיר בתום הפגישה. "רואים עליו שהוא עבר חוויה מאוד לא נעימה במשך 5 השנים האחרונות. זה יכול להיות צעד מאוד חשוב לתהליך השלום. חבל מאוד שהיה צורך בבחור צעיר וחף מפשע שיהיה קלף המיקוח בעניין".

לדבריו, "אני רוצה לבקש וחשוב להזכיר שגלעד יהיה סמל לאכזריות של הטרור וגם מצד שני לתקווה לחיים ולכן אני רוצה לתמוך בהצעה של נשיא הקהילה היהודית ברומא, להעמיד את גלעד כמועמד לפרס נובל לשלום".

שלשום: גלעד שליט הודה לפעילים

גלעד שליט הודה במוצאי השבת האחרונה למאות פעילים שהשתתפו בקמפיין לשחרורו, בכנס מיוחד שנערך עבורו בשפיים.

גלעד עצמו לא הגיע לאירוע התודה לפעילים שעורכת משפחתו, כיוון שהוא עדיין לא יכול לעמוד באירוע עם מאות בני אדם אותם הוא לא מכיר, כשהם כולם מכירים אותו, אך הוא שלח סרטון תודה מוקלט.

"ערב טוב לכולם. אני שמח שבאתם לכאן הערב ושיש לי הזדמנות לדבר אליכם ולהודות לכם על מה שעשיתם למעני בכל שנות השבי שלי. בזמן שהייתי בשבי שמעתי רבות על ההתגייסות שלכם למען שחרורי מהשבי, וכמובן גם לאחר חזרתי הביתה. אני בטוח שעוד אשמע רבות על המסע הארוך והמתיש הזה שהתחלתם בקיץ 2006 והמשכתם מבלי להתייאש, מבלי לסגת, על אף הקשיים, העליות והירידות, התקוות והאכזבות, עד לסופו המיוחל ב-18 לאוקטובר", אמר שליט.

"אני יודע ללא ספק שהמאבק הנחוש והמתמשך שלכם לשחרורי, כל אחד כפי יכולתו, ההתמדה והתמיכה במשפחתי לאורך הדרך הארוכה, היוו את אחד הגורמים המכריעים שתרמו להחלטה להחזיר אותי הביתה.

אני רוצה להודות לכם הערב על כל אלה מעומק ליבי ולומר לכם שאני אסיר תודה לכולכם ולכל אחד בנפרד, ואמשיך להיות אסיר תודה לכם בכל ימי חיי. תודה גדולה לכולכם וערב טוב".

צילום הסרטון: טל גורן ותמר פרוס