למרות שגם פעם זה לא היה קל, עכשיו זה רק נהיה קשה יותר ויותר. בכל עשר שנים בערך העולם משתנה באופן קיצוני מבחינה טכנולוגית, בשנות ה80' וה-90' למשל, אנשי המוסד הסתובבו בעולם שבו לא הייתה בכלל תקשורת מחשבים בין שדות תעופה. אבל עכשיו, האמנה הביומטרית הולכת ומאיימת על כולנו.

בעוד חמש שנים אנו נזוהה במערב לפי מבנה הפנים שלנו, ועל זה כבר יהיה הרבה יותר קשה להתגבר. ב-80 מדינות בעולם יש כבר 250 מיליון דרכונים אלקטרונים, ומערכות שמאמתות מולן את נושא הדרכון.

עד שהמרחק בין האישונים של כולנו כבר יהיה ברור וידוע לחברי האינטרפול, ניסה כתבנו אילן לוקאץ' לבחון את גבולותיה השבריריים של הטכנולוגיה. לוקאץ' עטה על עצמו תחפושות שונות בכדי לנסות ולהערים על טכנולוגיית זיהוי הפרצופים הישראלית. לא תאמינו למה הוא נאלץ להתחפש בכדי להטעות את המצלמות.

רק השבוע בתערוכת הסלולר בברצלונה, הציגה חברת "קומברס" פיתוח שמצליב בין צילומי פנים ממצלמת הסלולרי לבין פרופילים ברשתות חברתיות. כך אם מצלמים אדם שהולך ברחוב ניתן למצוא אותו דרך הסלולר ברשת חברתית כמו פייסבוק. כנראה שלא רחוק היום בו לא נוכל כלל לקחת הפסקה ולהיעלם כי תמיד תהיה מצלמה כלשהי שתזהה אותנו.