ראש השנה הרביעי שגלעד נשליט נמצא בשבי החמאס ובמטה למען שחרור שליט מציינים את זה במספר אירועים: היום תתקיים הפגנה משותפת למען שחרור שליט ואסירי החמאס מעבר שני צידי הגבול.

מאות פעילים למען שליט יגיעו יחד עם בני משפחתו של גלעד אל מעבר קרני, מהעבר השני של הגבול צפויים להשתתף כ-1000 בני משפחה של אסירי חמאס הכלואים בארץ. בהפגנה המשותפת יקראו להחזיר את גלעד ולשחרר את האסירים, תוך קריאה לאפשר לכל אסיר לקיים קשר עם משפחתו.

בכל צד יוכלו המשתתפים לשמוע את הנאומים של הצד השני בעזרת מערכות כריזה חזקות. בהפגנה בצד הישראלי צפויה אף לשיר הזמרת אחינועם ניני בשפה העברית וגם בערבית.

בחמאס חוששים שהחבילה של גלעד נושאת חיישנים

מפגינים למען שליט, ארכיון (צילום: רויטרס)
מפגינים למען שליט, ארכיון | צילום: רויטרס

חבילת השי לגלעד שיצאה ממצפה הילה ביום שני צפויה להגיע ביום חמישי למחסום ארז. שם תעבור לידי עיתונאי פלסטיני. "היום אנחנו הולכים לעשות היסטוריה. כשלא חותמים הסכמים, האזרחים עושים בעצם את השלום", אמר יואל מרשק, פעיל במטה המאבק לשחרור שליט. "אנחנו נעמוד משני צדי הגבול בטווח של 3,000 מטר. זו פעם ראשונה שצה"ל אישר לישראלים לעמוד כל כך קרוב לקו הגבול".

"על פי ההבטחות בשני הצדדים - החבילות יגיעו ליעדן", הסביר מרשק, למרות שגורמים בחמאס הצהירו כי לא יעבירו את החבילה מחשש שהיא נושאת חיישנים שיגלו את מיקומו של שליט. "החבילה הזו עוברת כבר שלושה ימים ברחבי הארץ. אנחנו אחראים אישית שהיא תהיה נקייה והיא אגב אטומה ושקופה".

אמש הפגינו פעילים מול משכן ראש הממשלה בירושלים בעת שזה ארח את חברי הקואליציה להרמת כוסית לכבוד החג המתקרב. מוקדם יותר אתמול נפגש נתניהו עם משפחת שליט לפגישת עדכון, בסיומה אמר נועם שליט שישנם התפתחויות במשא ומתן לשחרור בנו.