יו"ר ההסתדרות עופר עיני יוצא היום בריאיון שנתן לגלי צה"ל נגד מייסדי המחאה החברתית ואומר: "הם מנסים להשפיל את ראש הממשלה".

"אני רואה את מסע ההסתה ביוטיוב ובאינטרנט. יש שלטון בישראל וראש הממשלה חייב להיות קשוב אבל צריך לעשות את זה נכון", אמר עיני והוסיף: "אני לא בעד לבייש ראש ממשלה". עיני הדגיש כי המאבק מוצדק, אך "אם המטרה היא להפיל את ראש הממשלה - אני לא שותף לו".

ותגובה מטעם מארגני המחאה לא מאחרת להגיע. אורלי וייסלברג, אחת ממארגנות המחאה אמרה: "אנחנו לא הגענו עם מטרה להשפיל או להפיל את ראש הממשלה".

חילוקי דעות בין ארגוני הסטודנטים ומייסדי המחאה

שלשום ערכו מארגני מחאת הדיור מפגן כוח המוני וחסר תקדים בהיקפו, אך כבר אתמול התגלעו חילוקי דעות בין הגרעין המייסד של הפעילים שהקימו את המאהל בשדרות רוטשילד בתל אביב לבין ארגונים אחרים המשתתפים במאבק. הארגונים השונים קיימו דיון שהיה מתוח מאוד עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שהודיע על הירתמותו למאבק.

הדיון שנערך בין הצדדים היה רצוף ויכוחים ומתח רב שהורגש באוויר. במרכז המחלוקת עומדת דרישת הגרעין המייסד לקבוע למאבק מטרות בעלות אופי כללי יותר. הפגישה בין הצדדים הסתיימה ללא תוצאות, אך הם הסכימו להיפגש שוב ביום שלישי ולנסח מסמך מטרות משותף.

סוגיה נוספת שהצדדים התקשו להגיע בה לעמק השווה היא דרישת הפעילים המייסדים לכך שהמשא ומתן שיתנהל יהיה מול ראש הממשלה בנימין נתניהו בלבד - ויתועד במצלמות. מוקדם יותר היום התאחדות הסטודנטים סירבה להשתתף במסיבת העיתונאים של מנהיגי המאהל, בגלל מה שהם מכנים "דרישה לא רציונאלית" להכניס מצלמות למשא ומתן עם נתניהו. ביתר הנושאים, הם תומכים ובשיתוף פעולה מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק