ההכרזה מאחורינו - הגיע תור הברכות: ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר היום (ד') לברך את חתן פרס נובל הטרי בכימיה, הפרופסור אריה ורשל. "מזל טוב", איחל נתניהו לפרופסור ורשל. "אתה עושה דברים ענקיים. זה מרשים בצורה בלתי רגילה. אנחנו גאים בך, גאים באנשים שהיו בטכניון ובמכון ויצמן, והם ודאי קידמו את המקומות האלו והם ודאי עוד יקדמו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו רואים אותך אחד משלנו", הוסיף ראש הממשלה נתניהו, "אשמח להיפגש איתך כשתגיע לארץ''. נתניהו אף ביקש מהפרופסור ורשל להסביר לו על המחקר שזיכה אותו בפרס.

"מברך בשם כל אדם המקווה להתגבר על הסבל בזכותך"

גם נשיא המדינה שמעון פרס התקשר לברך את הפרופסור ורשל. הנשיא פתח בהומור ושאל את חתן הפרס: "איך מרגיש קיבוצניק שזוכה בפרס נובל?", ומיד אמר: "אני רוצה לברך אותך בשם מדינת ישראל והעם היהודי ובשם כל אדם המקווה להתגבר על החולי והסבל בזכות התגליות שלך. אני בטוח כי פריצת הדרך המדעית שהובלת תתרום לרפואה ולתגליות מדעיות נוספות".

הנשיא פרס ביקש להעביר את ברכתו גם לעמיתיו של הפרופסור ורשל לפרס, מיכאל לוויט ומרטין קרפלוס. "מיטב הברכות מכולנו גם לעמיתיך לזכייה", אמר פרס, "חיזקו ואימצו, ותבואו לבקר בארץ".

ורשל, ששוחח עם הנשיא מביתו בארצות הברית סיפר על המחקר ארוך השנים שהביא לפריצת הדרך, הודה לנשיא על הברכות החמות ושיתף אותו בקורות חייו ובעבודת המחקר שלו. "נולדתי בקיבוץ שדה נחום, אחרי הצבא המשכתי לטכניון ומשם למכון ויצמן. לאחר מכן חקרתי במוסדות אחרים והתחלנו לפתח מודלים מיוחדים בכדי להבין את עבודת החלבונים. הגילוי עצמו היה בשנת 1975 אך לקחו שנים רבות לשכנע כי מדובר בפריצת דרך, וכי ניתן באמת להבין כיצד עובדים חלבונים".

וגם בקיבוץ שדה נחום הגאווה גדולה: "מאוד התרגשתי", סיפרה אחת מתושבות הקיבוץ, "מאוד שמחתי בשבילו. דיברתי עם אחיו בני בתל אביב ואמרתי לו מזל טוב, אז הוא אמר 'לנו לא מגיע מזל טוב, לכם מגיע מזל טוב'".