הרסיס בחצר הגן, הבוקר
הרסיס בחצר הגן, הבוקר | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

קוביות, מגלשות - ורסיס של טיל: במזל גדול נמנע הבוקר (א') אסון בגן ילדים בראשון לציון. כתוצאה מהרקטות שנורו הבוקר מרצועת עזה לעבר אזור השפלה וגוש דן - ויורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, התפזרו רסיסים מהיירוט במקומות שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד הרסיסים נפל סמוך לקייטנה שהתקיימה ב"גן הכוכבים" בעיר. בזמן שהרסיס נפל בגן, הילדים וצוות הקייטנה שהו במרחב מוגן - זאת לאחר שנשמעה אזעקה שהתריעה מפני מטח הרקטות. הרסיס שנפל בחצר המשחקים בגן, פונה על ידי כוחות הביטחון כעבור זמן קצר, וכתוצאה מכך שהילדים וחברי הצוות שהו בממ"ד, לא היו נפגעים באירוע.

קלרה נחמדי, מנהלת הגן, סיפרה לחדשות 2 Online על שאירע: "נפל רסיס וכוחות הביטחון פינו אותו. הילדים בסדר גמור, אני מחבקת אותם ותומכת בהם. זו רולטה רוסית, אי אפשר לדעת איפה זה יכול ליפול - כל הארץ מטווחת. אנו עושים תרגולים לאורך השנה- הילדים נכנסו יפה לממ"ד והם מתורגלים".

"לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם רסיס היה פוגע בילד"

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הגיע לגן הילדים לאחר נפילת הרסיס ושיבח את התנהגות הצוות והילדים שנכנסו למרחב מוגן מיד עם הישמע האזעקה. "ראינו שקע קטן שיצר הרסיס בחצר הגן. הילדים היו בממ"ד ופעלו לפי ההנחיות. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היה ילד בחצר בזמן שנפל הרסיס", סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online.

ראש העיר דב צור מבקר בגן הילדים
ראש העיר דב צור מבקר בגן הילדים | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

"כשהגעתי הילדים כבר היו מחויכים. ההורים שלהם היו מעט מבוהלים באופן טבעי, אבל נרגעו מיד. ההנחיות שלנו ושל פיקוד העורף מצילות חיים".