כרטיסי הטיסה מתייקרים (צילום: AP)
נתקעו באמצע הדרך. צילום ארכיון | צילום: AP

משבר אווירי בין ישראל לרוסיה: 257 נוסעי חברת ארקיע שעלו אמש על טיסה מישראל למוסקבה גילו לתדהמתם, באמצע הטיסה, כי כנראה שלא יגיעו ליעדם בקלות - זאת בשל "בעיות ביורוקרטיות" בין המדינות.

רק לאחר התערבות משרד החוץ ורשות התעופה האזרחית, נפתר המשבר והנוסעים נחתו במוסקבה - באיחור של לא פחות מ-8 שעות.

המטוס שהמריא אמש מישראל נחת בסנט פטרסבורג, כדי להוריד נוסעים בדרכו למוסקבה, עוכב שם בידי השלטונות הרוסיים. הרשויות הודיעו לאנשי הצוות ולנוסעים שעליהם להציג אשרות כניסה (ויזות) כדי להמשיך למוסקבה, אלא שהוויזות בין רוסיה לישראל בוטלו זה מכבר. לטענת אנשי ארקיע, חילוקי דעות בין רשויות התעופה של ישראל ושל רוסיה הם שמנעו את המראת המטוס.

מטוס רוסי הוחזק כ"בן ערובה"

בעקבות זאת עוכב מטוס רוסי שאמור היה לצאת מהארץ כסוג של "בן ערובה", במטרה להפעיל לחץ על הרשויות במוסקבה. רק כתוצאה מהתערבות של מנהל התעופה הישראלי, משרד התחבורה, משרד החוץ הישראלי ושגרירות ישראל הורשה המטוס להמריא וכעת הוא עושה את דרכו חזרה לארץ. רק אחרי משא ומתן לילי ממושך בין המדינות, יצא כלי הטיס לכיוון מוסקבה, במטרה לאסוף 257 נוסעים שחיכו לו במשך 8 שעות.

גדי טפר, מנכ"ל ארקיע, מסר בתגובה: "אני מודה לרשות התעופה האזרחית, למשרד התחבורה ולגורמי הממשל השונים על המאמצים הרבים שהם עשו על מנת לסיים את האירוע".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק