5:00 לפנות בוקר, מנחת מגידו. שני מסוקים מתקרבים בדרך למבצע, לא צבאי אלא כלכלי - לבזבז כמה שיותר. הזוכים בתחרות "ביג ספנדר" נערכים לבזבז מיליון שקל ביום אחד. 9 הצעירים שזכו קיבלו מיליון שקלים, אבל עד מחר בבוקר - הכסף הזה צריך להעלם.

ויש גם הגבלה: אסור לזוכים לקנות שום דבר בכסף הזה. "אנחנו לא יכולים לקנות כלום עם הכסף", מסביר ניסן לריצו, אחד הזוכים, "זה הכל חייב להיות חווייתי". לכן בחרו הזוכים לבלות את מחצית היום באוויר. אחרי המסוקים לפנות בוקר, הם דילגו לכדורים פורחים כדי לצפות בזריחה מעל עמק יזרעאל. אחרי שעתיים באוויר הם ירדו לקרקע, למסעדת יוקרה בגלבוע, בה הם בזבזו בקושי 70,000 שקל. למרות הארוחה היוקרתית, מזומן לטיפ לא היה להם.

כדי לפוצץ מיליון, כל התשעה עבדו מאוד קשה. במשך חודש שלם הם ליקטו לייקים בפייסבוק. "הסתובבנו בכל מקום, כל אחד עם שני לפטופים", אומר טל גרניט, אחד הזוכים, "והתחננו ללייקים". 10,600 לייקים סידרו להם מיליון שקלים.

ב-9:00 בבוקר חוזרים לאוויר, הפעם כגיבורי על, לצניחה חופשית. למטה כבר מחכות לימוזינות, בדרך למסעדת יוקרה בתל אביב, ורק בשביל האווירה, הופעה פרטית של אברהם טל.

הדבר היחיד שהורשתה התשיעייה לקנות הוא מתנות לילדים חולים, אותם חילקו בעצמם בבית חולים. משם הם הגיעו לשיא - משחק חמש על חמש מול מכבי תל אביב. למען האמת, תחרות אמיתית לא הייתה.

בשעות הערב נותרו 400 אלף שקל בקופה. אחרי מסיבות ליליות, לילה במלון יוקרה ושלט חוצות עליו מתנוססות דמויותיהם, המיליון יעלם והקסם איתו. חשוב לומר שהמסר של התחרות הוא לא ממש חינוכי, גם על המחאה החברתית לא שמעו כאן. הזוכים מודים שהיו בהפגנות המחאה, אבל רק כדי לאסוף לייקים לתחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק