כמעט לינץ' בצוות חדשות 2 בצפון: צלם ומקליט שהגיעו לסקר את המהומות האלימות הלילה בכפרים עוספייה ודליית אל כרמל, הוכו באכזריות על ידי המון זועם. הרכב של הצוות הושחת והציוד היקר נשדד ונשרף.

בשעות האחרונות נשמר השקט. מאות תושבים זועמים הציתו שם בלילה את תחנת המשטרה באזור וניפצו שמשות וחלונות במחאה על מעצרם של שניים מאנשי הדת של העדה, תושבי בית ג'אן בגלל עבירות בנייה.

כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום, וצפויים להישאר שם במטרה למנוע את חידוש המהומות.
כאמור, חלק מהזעם הופנה לצוות הצילום של חדשות 2 שעבר במקום, חצי שעה לאחר שדובר המשטרה הודיע שהכל שקט ואפשר לעבור ולאחר שהמחסומים המשטרתיים נפתחו. הצוות לא צילם, אלא רק ישב ברכב כדי לבדוק האם ניתן לצלם שם משהו - ואז הוא הותקף.

40-50 עבריינים דרוזים צעירים, בגיבוי אנשי דת ,שלפו מהמכוניות את הצלם ואת המקליט והיכו אותם באגרופים ובבעיטות גם אחרי שהם שכבו על הרצפה. רק אחרי חצי שעה הם הצליחו להימלט מהמקום: הרכב נהרס, הציוד הושחת, הציוד היקר נשדד וחלקו הועלה באש.

רק לאחר כשעה , בתייוך השייח' מואפק טאריף הצוות הצליח לצאת מהמקום. הדבר החמור ביותר: משטרת מרחב חוף בראשות תת ניצב רוני עטיה לא עשו דבר. הם ישבו עם מאות שוטרים בכניסות לכפרים ופשוט חיכו מבלי לסייע לצוות החדשות.

 הלילה: התפרעות המונית בעוספיה ובדלית אל-כרמל

מהומות הדרוזים (צילום: חדשות 2)
המהומות בעיר הכרמל, הלילה | צילום: חדשות 2

מאות תושבים דרוזים יצאו לרחובות והחלו להפגין, ליידות אבנים ולהבעיר צמיגים. הסיבה: הפגנת סולידריות עם מעצרם של שני שייח'ים מבית ג'אן שנעצרו כמה שעות קודם לכן, בהוראת בית המשפט, בחשד לבנייה בלתי חוקית חוזרת ונשנית בכפרם.

המפגינים החלו בסמוך לשעה 20:00 לצעוד לכיוון נקודת המשטרה בדלית אל-כרמל ועצרו את התנועה. כשהגיעו למקום השליכו אבנים לכיוון השוטרים, שברו חלונות ופגעו בניידות משטרה שהיו במקום. בהמשך הם הניחו צמיגים מסביב לנקודת המשטרה והצליחו להעלות את חלקה באש.

מאות שוטרים מהמחוז הצפוני הוזעקו למקום מחשש להתפחתות מהומות אלימות והתלקחות האווירה. השוטרים חסמו את הכניסות לכפרים ונערכו להיכנס פנימה בכוחות מתוגברים בניסיון לבצע הלילה מעצרים של עשרות חשודים בהתפרעות.

המשטרה: רואים בחומרה את הפגיעה בנק' המשטרה

במשטרה הדגישו כי למרבה המזל תחנת המשטרה היתה ריקה וככל הידוע איש לא נפגע. מפקד המחוז הצפוני ניצב שמעון קורן שהגיע למקום האירוע אמר לחדשות 2: "אני רואה בחומרה את הפגיעה בסמלי שלטון החוק. המשטרה תגיע לכל המעורבים באירוע".

בזמן שבמשטרה מדברים על מיצוי הליכים נגד המתפרעים וביצוע מעצרים, הם ממשיכים בניסיון לפיוס ונועדים עם בכירי העדה הדרוזית במקום, בהם השיח' מואפק טאריף, בניסיון להרגיע את הרוחות. במהלך השנה האחרונה פגעו הדרוזים בדליית אל-כרמל לפחוות פעמיים בנקודת המשטרה בעיר, כל פעם מסיבה אחרת.