כל התחזיות מנבאות ששיא הסערה עדיין לפנינו, אבל כבר כעת אפשר לקבוע שהיא הברוכה ביותר שפקדה את ישראל ב-20 השנים האחרונות - ובאותה נשימה, גם הקשה ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסערה עלולה להסב נזק הן לנהגים והן להולכי רגל. תחילה לנזקי רכוש: אם עץ נפל על גג המכונית שלכם, סביר להניח שפוליסת הביטוח מכסה את הנזק שנגרם. כדי ליהנות מכספי הפיצויים תתבקשו להוכיח התערבות של מה שמכונה "כוח עליון"- כלומר, את הטענה שאיתני הטבע הם שגרמו לנזק. עם זאת, יש לקחת בחשבון שחברות הביטוח ינסו, כמובן, להוכיח בדיוק את ההיפך.

אם קרס עץ על גג הבית שלכם, תכסה לרוב פוליסת הביטוח את עלות תכולתו - אבל היא לא תהיה בתוקף באשר למה שמחוצה לו. בעיה בהקשר זה מתעוררת כאשר הנזק הוא עקיף - במקרים שבהם, למשל, פגע ברק בחוט חשמל - מה שגרם לקצר במחשב האישי שלכם. לרוב, בתרחיש כזה, לא יכסה הביטוח את רוב עלות הנזק.

על תיקון נזילה בגג או בקירות תיאלצו, כמעט תמיד, לשלם מכסכם הפרטי. לצד כל אלה, תמיד נותרת האפשרות להגיש תביעה צד ג' - אם ניתן יהיה להוכיח שהרשות המקומית לא מנעה הצפה כפי שנדרשה או שהזפת שהיה מעורב בבנייה ביצע עבודה רשלנית.

יום אחד של סערה יעלה למשק עשרות מיליוני שקלים

בכל מקרה, לא מכסות חברות הביטוח את עלותם של נזקי גוף. כך למשל נקבע באירוע שבו נשרף אשתקד תלמיד ישיבה בקראוון במצפה יריחו כתוצאה מתנור חימום.

הסערה, כאמורף עדיין לא הגיעה לשיאה - אך כבר עתה ניתן להעריך שעלות שיקום הנזק שגרמה המערכת החורפית כבד במיוחד. נכון לשעות הבוקר, נאמד הנזק שנגרם לרשת הדרכים הבין-עירונית ב-5 מיליון שקלים. נוסף לכך, מוערך היקף הנזק לחקלאי בעשרות מיליוני שקלים.