הזוכה הכפול
הזוכה הכפול | צילום:

פעמיים כי טוב? תושב השרון בשנות ה-60 לחייו גילה הבוקר כי הוא הזוכה הגדול בלוטו, אך "ייאלץ" לחלק את הפרס בסך 28 מיליון שקלים עם מישהו נוסף: הוא עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדי שבוע שולח הזוכה, אב לארבעה ילדים, טופס עם מספרים קבועים בהתאם לתאריכי ימי ההולדת של בני משפחתו. בסוף השבוע האחרון הוא מילא טופס נוסף עם אותם מספרים קבועים ושלח את שניהם.

הבוקר כשניגש לדוכן מפעל הפיס הבחין בשלט שתלה המוכר על הדוכן ובמספרים שעלו בגורל אמש. "מיד זיהיתי את המספרים הקבועים שלי והבנתי שזכיתי בפרס הגדול", שחזר בשמחה. "לא ידעתי בשלב הזה שאני זוכה יחיד ושאני אחלוק את הפרס עם עצמי".

הוא נסע לבית מפעל הפיס לבדוק את הטופס וגילה כי הוא זוכה היחיד ב-28 מיליון שקלים. "בד"כ אני ממלא טופס דאבל לוטו, השבוע החלטתי למלא טפסים רגילים וכנראה שכך זה היה צריך להיות ואני שמח על הזכייה", הוסיף.

שי לירז, מנהל מותג לוטו במפעל הפיס, הודה שאכן מדובר במקרה יוצא דופן. "בתום ההגרלה אמש ידענו שיש 2 זוכים בהגרלת הלוטו, אבל לא העלנו על דעתנו ששני הזוכים הם למעשה אדם אחד שמילא שני טפסים שונים עם אותם המספרים בדיוק", סיפר לירז. "אילו היה מדובר בשני אנשים שונים, כל אחד מהם היה זוכה ב-14 מיליון שקלים. במקרה הספציפי הזה, הזוכה בחר למלא שני טפסים עם אותם מספרים , כך שהוא חולק את הפרס עם עצמו ולא עם אף אחד אחר".