אש בבאר יעקב: 40 בני אדם נפגעו הלילה בדליקה שפרצה בבניין מגורים בן ארבע קומות. אדם אחד נפגע באורח קשה, חמישה נוספים נפגעו בינוני והיתר קל. הפצועים פונו לקבלת טיפול בבתי החולים באזור. עדיין לא ברור מה גרם לשריפה, אולם ההערכה היא שהיא החלה מקלנוע שהוצב בחדר המדרגות - ועלה באש.

קצת אחרי השעה 02:00 לפנות בוקר התקבלה קריאה במוקד כיבוי האש על שריפה שמשתוללת בבניין ברחוב רבי מאיר בעל הנס בבאר יעקב. צוותי כיבוי רבים יצאו לזירת האירוע. יותר מ-20 צוותי הצלה שהגיעו למקום, בהם ניידת טיפול נמרץ, העניקו טיפול ראשוני ל-40 בני אדם.

פרמדיקים של מד"א מרחב איילון פינו במצב קשה לבית החולים אסף הרופא צעיר כבן 20 הסובל משאיפת עשן. חמישה בני אדם נוספים נפגעו באורח בינוני וכ-34 נפגעו קל. בין הנפגעים בשריפה גם ילדים ותינוקות, וכן תושבים שקפצו מחלונות הבניין בניסיון להימלט מהאש. הפצועים פונו לבתי החולים קפלן ברחובות, שיבא בתל השומר ואסף הרופא. במשטרה ובכיבוי האש חוקרים כעת את הנסיבות לפרוץ הדליקה, כשגם חשד להצתה נבדק.

ניצלה מהשריפה: "חשבנו שנמות כולם"

מלי מויאל, אם לשלושה ילדים, סיפרה הבוקר בראיון לחדשות 2 באינטרנט על רגעי האימה. "קמתי לסלון וראיתי שכל הבית מתמלא בעשן. הלכתי לחדר של הילדים, הערתי את התינוקת ואת שני הילדים שלי הקטנים בני 9 ו-11, שמתי אותם על החלון והתחלנו לצעוק לעזרה". 

פינוי תינוק מהשריפה, הלילה (צילום: אתר HNN.co.il)
פינוי תינוק מהשריפה, הלילה | צילום: אתר HNN.co.il

"כשיצאתי לחלון עם הילדים ראיתי את השכנים שלי זורקים מזרנים וצורחים, הבנו שאנחנו במלכודת אש", הוסיפה. "ראיתי מלא אנשים קופצים מהחלונות, קרובה שלי זרקה את שלוש בנותיה מהחלון. שמתי את הילדה שלי על הסורגים, ראיתי איך אנשים צורחים ושוברים תריסים".

"אני גרה בקומה האחרונה – רביעית. עכשיו אני בדירה שלי ואני רואה שאי אפשר לגור פה בשבועיים הקרובים. הילדים שלי מאוד מבוהלים, הבן הקטן שלי בקושי מדבר, הוא בהלם, היינו לכודים בתוך אש – חשבנו שנמות כולם". 

הכבאים: "מרחק דקות מאירוע טראגי ממש"

"כיוון החקירה המרכזי הוא שמשהו גרם לשריפה של קלנוע שהיה בחדר המדרגות, שעצם הימצאותו שם זו תקלה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רשף-משנה גיא מנשרוב, דובר מכבי האש במרחב איילון. "לוחמי האש נתקעו במדרגות בענן עשן שחור סמיך שהקשה על חילוץ הלכודים. האירוע הזה היה יכול להסתיים באופן טראגי ממש, זה היה עניין של דקות".

ניצולים מהשריפה, הלילה (צילום: אתר HNN.co.il)
ניצולים מהשריפה, הלילה בבאר יעקב | צילום: אתר HNN.co.il

"עלינו דירה דירה כדי לוודא שאין לכודים, ובאמת מצאנו וחילצנו ניצולים", הוסיף קצין הכבאות. "המבנה אינו בסכנת קריסה אבל יש נזק מאד גדול לבניין עצמו ולהרבה דירות. ייקח הרבה זמן להחזיר את המקום הזה להיות ראוי למגורים".

"אין תחנת כיבוי אש בבאר יעקב למרות שאנחנו מתריעים על נחיצותה", ציין מנשרוב. "אין ספק שאם הייתה שם תחנה זה היה מצמצם מאד את זמן התגובה שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק