הפגנה בדרום תל אביב נגד המסתננים. ארכיון (צילום: עזרי עמרם)
קריאות "סודנים לסודן" | צילום: עזרי עמרם

תחת הכותרת "מפוצצים את השתיקה", יצאו הערב מאות פעילי ימין ותושבי דרום תל אביב לתהלוכת מחאה בשכונת התקווה בתגובה לאונס המזעזע של קשישה בת 83 על ידי נתין זר ממוצא אריתראי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחשש להסלמה של ההפגנה ומהתפרעויות של החלק מהנוכחים במקום, נערכת המשטרה בכוחות מתוגברים. כזכור, הפגנות בעלות אופן דומה שהתרחשו מוקדם יותר השנה הסתיימו במקרי תקיפה של מספר נתינים זרים ברחבי העיר וזכו לביקורת ציבורית נוקבת. את התהלוכה שהחלה במתחם לוינסקי באזור התחנה המרכזית הישנה מובילים פעילי ימין, בהם ח"כ מיכאל בן ארי ממפלגת "עוצמה לישראל".

למקום הגיעו גם מספר פעילי שמאל הנושאים שלטים נגד ההפגנה שלטענתם נובעת ממניעים גזעניים. מספר פעילי ימין החלו להתעמת איתם וקראו קריאות גנאי לעברם. המשטרה שנמצאת במקום עושה מאמצים על מנת למנוע התנגשות בין הניצים.

מעשי פשע כל יום

הפגנת הזעם בדרום ת"א (צילום: עזרי עמרם)
הפגנת הזעם בדרום ת"א | צילום: עזרי עמרם

תושבת דרום העיר שהגיעה למחות סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על תחושת חוסר הביטחון שמלווה אותה בחודשים האחרונים. "זה לא אירוע בודד וזה לא רק האונס הזה", הבהירה. "האירוע שוב מציף את הבעיה, יש כאן מדי יום פשעים נוספים שהמסתננים מבצעים".

ח"כ מיכאל בן ארי, ממארגני ההפגנה, טען בפני התושבים שהתקבצו במקום כי הממשלה נכשלה בטיפול באוכלוסיית הזרים בעיר. "יש כאן אנשים שגרו כאן 70 ו-80 שנים, הם לא זוכרים שהיתה כאן פשיעה כשאת לפני כן".

"לא מאמינים במשטרה"

מפגיני שמאל מפגינים נגד המחאה (צילום: עזרי עמרם)
מפגיני שמאל מפגינים נגד המחאה | צילום: עזרי עמרם

במשטרה מנסים להנמיך את הלהבות ומפרסמים היום נתונים סטטיסטים נמוכים במיוחד לגבי הפשיעה בקרב מבקשי המקלט והפליטים ברחבי העיר. על פי הנתונים, אירעו בשנה האחרונה ארבעה מקרי אונס בלבד על ידי אזרחים תושבי אפריקה.

הבוקר, הביעו פעילי השכונות בדרום העיר את זעמם על מקרה האונס הקשה וקראו לגירוש המסתננים מרחבי העיר. "לא מדובר באירוע חד פעמי", אמר לחדשות 2 באינטרנט שלמה מסלאווי, יושב ראש ועד הפעולה לטיפול בתופעת המסתננים בדרום תל אביב. "יש מקרי אונס שלא מדווחים עליהם, בעיקר מצד נשים זרות שנאנסות וחוששות לדווח".

"המקרה שנחשף היום היה מזעזע. יש הטרדות מיניות, פשע, מעשי גניבה - והתושבים כאן לא מאמינים במשטרה ולא הולכים להתלונן", אמר מסלאווי. "במשטרה אומרים ש'אין מה לעשות איתם'. יש תסיסה בקרב התושבים בשכונות הדרומיות של תל אביב".