בעקבות מידע מודיעני שהגיע לידי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות, חשפו פקחי היחידה בימים האחרונים שני מפעלים פיראטיים במרכז הארץ לעיבוד בשר, שפעלו ללא רישיונות עסק וללא פיקוח וטרינרי - בתנאים תברואתיים ירודים ובניגוד לחוק. במפעלים נתפסו 13 טון בשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פקחי היחידה פשטו על האתר הנמצא בחצר אחורית בבית במושב בית אלעזרי, סמוך לגדרה, ומצאו מיכלים מזוהמים שאינם ראויים לאחסון בשר, מלאים בחלקי שאריות בשר עוף ובבשר טחון בהיקף כולל של כ-11 טון. חלקי העוף נטחנו במקום לטובת ייצור נקניקיות.

באתר נמצאו גם אריזות של נקניקיות שכבר יוצרו ומוכנות לשיווק, עליהן הודבקו מדבקות שנשאו שם של מפעל בשר שנסגר לפני כחודש וחצי. המדבקות עוררו את חשדם של החוקרים כי המפעל המשיך לפעול כרגיל למרות הסגירה, והם יצאו לקריית עקרון כדי לבדוק זאת.

חשד זה התברר כנכון - המפעל נמצא עובד כרגיל, ללא רישיון עסק, למרות שנסגר לפני כחודש וחצי. במקום נתפסו כשני טון מוצרי נקניק ופסטרמה ממקור לא ידוע.

"שני המפעלים עבדו ללא היתרים או רישיונות והמצב התברואתי בשניהם היה מחפיר", הסביר מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר רואי קליגר. "כל 13 טון הבשר הושמדו בצו רופא וטרינר. בנוסף, בשני המפעלים נמצאו חמישה עובדים, והם כולם נחקרים כדי לבדוק האם ישנם מפעלים פיראטיים נוספים הקשורים לפרשה".