האם רשת "ארומה ת"א" נוהגת לפזר רעל כדי להרחיק ציפורים מסניפיה? צעירה שעברה בסמוך לבית הקפה שברמת החייל טוענת שעובד במקום סיפר לה שצוות הסניף השתמש ברעל מחוץ למסעדה, זאת כדי למנוע כניסת ציפורים אל שטח המסעדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עדי ברמן, בת 22 מרמת גן, מצאה אתמול סמוך לסניף הרשת התל אביבית ציפור דרור בשלבי גסיסה. ברמן החליטה לקחת את הציפור עמה ולשקמה בביתה, אלא שכשנכנסה אל הסניף בכדי לבקש שקית לאיסופה - גילתה לדבריה כי מנהל בית הקפה הורה לפזר רעל שיביא בסופו של דבר להמתת הציפורים. "אחד מעובדי המקום אמר שמנהל הסניף החליט לפזר את הרעל בכדי למנוע מהציפורים להיכנס אל בית הקפה ולגעת באוכל", סיפרה.

ברמן, שנדהמה מדבריו של עובד הסניף חזרה על עקבותיה בכדי לראות במה מדובר. כשהביטה אל עבר השולחנות שמחוץ לסניף הרשת, מצאה לטענתה עשרות ציפורים פגועות, חלקן פרכסו ברגעים האחרונים לחייהן. "לא האמנתי למראה המזעזע הזה", סיפרה. "רציתי לעזור וניסיתי להציל את אחת הציפורים, אולם במהרה גיליתי שמספרן רב ואין באפשרותי לעשות זאת".

ברמן הזועמת ציינה כי ישנן דרכים אחרות, אנושיות יותר, להתמודד עם הקושי התברואתי והוסיפה כי תחרים את המקום עד לקבלת תגובה מהנהלת רשת ארומה לנושא. "אני מקווה מאד שיתברר כי המעשה שבוצע היה על דעתו של מנהל הסניף המדובר, ולא כחלק ממדיניות הרשת כולה", אמרה. "עד אז - לא אבקר שם".

מרשת "ארומה תל אביב" נמסר בתגובה: "רשת 'ארומה' בתל אביב מזועזעת מהמקרה ורואה בחומרה רבה כל מקרה שבו קיים חשש לפגיעה בבעלי חיים מכל סוג. הרשת תבצע חקירה יסודית מול הזכיין והקבלן ותפעל בהתאם לממצאים, לרבות באמצעות נקיטת הליכים משפטיים והגשת תלונה למשטרת ישראל".

תגובת הספק כפי שנמסרה ל'ארומה': "ביום שישי ה- 30/08/13 בוצעה האכלה ראשונית וזאת על מנת לקבל אינדיקציה לכמות הדרורים אשר נמצאת במקום. באותו היום נלכדו שמונה דרורים שנאספו ושוחררו היום בחוף הים".