"אני ממש משתתפת בצערם, כאמא לאמא" - כך אמרה הבוקר לינדה אליאסף, חמותו של רוני לוי, נהג המשאית שדרס למוות את חי-זיו ושני קריאף ז"ל, נמלט מזירת התאונה והסגיר עצמו מספר שעות לאחר מכן: "זה נורא, הלב נצבט לנו".

מעצרו של לוי הוארך אתמול בבית המשפט בראשון לציון בשבעה ימים. הוא חשוד בעבירות של גרימת מוות ברשלנות ואי הגשת עזרה לנפגע בתאונה. לטענת המשטרה, מדובר באדם נורמטיבי ללא רקע של עבירות תנועה.

המשאית הפוגעת, היום בתחנת המשטרה (צילום: דני רוט, חדשות 2)
המשאית שפגעה בזוג, בתחנת המשטרה | צילום: דני רוט, חדשות 2

אליאסף היא אמה של דנה, אשתו של לוי. לבני הזוג יש שתי בנות. "המשפחות שלנו ממש משתתפות בצער המשפחות שאיבדו את יקיריהן. זה דבר באמת נורא. הם איבדו, הם לא יראו אותם יותר. אבל גם לנו זו טרגדיה", סיפרה בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל.

"רוני בא הביתה מהעבודה, דנה אמרה שהוא נסער", תיארה לינדה את השעות שלאחר התאונה. "היא אמרה, 'הוא לא מדבר, אני לא יודעת מה יש לו, הוא שונה, רק אמר שהוא עייף מאוד, מבולבל ורוצה לישון'". בתה, היא טענה בריאיון, לא שמעה כלל על התאונה.

"הוא תמיד הזדעזע מתאונות פגע וברח"

רק בשעות הלילה התקשר אליה אביו של רוני ובישר: הוא הנהג הפוגע. "בכל מקרה זה דבר שלא עושים", אמרה אליאסף. "מה שקרה לו זה הלם או חרדה נוראה, הוא בחור טוב, עובד קשה, עושה כל דבר במסירות".

"אנחנו מזועזעים. אין מה להגיד", הוסיפה. "גם לנו זו טרגדיה. הבת שלי בת 27 עם 2 בנות, בעלי חולה במחלה ממארת, המצב מידרדר ואין לי גב בשביל לעזור לה. יכול להיות שנצטרך למכור את הבית אם הוא ייכנס לשנים".

על חתנה סיפרה: "רוני עצמו הוא בחור כזה טוב, באמת. מה קרה לו? כנראה ירד, הסתכל אחורה, ראה את הזוועה האיומה הזו ולא עמד בזה. גם אדם מבוגר בזמן אמת לא יכול לדעת איך הוא ינהג. יצא לנו לראות תאונות כאלה בטלוויזיה, של פגע וברח, והוא תמיד הזדעזע מזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק