האופנוענים חוזרים לאספלט: לאחר חודשים של הפוגה, חידשו הבוקר רוכבי הדו-גלגליים את מאבקם בעליית תעריפי הביטוח. אל המוחים צפויים להצטרף גם חברי כנסת המזדהים עם מאבקם. אבל משתתף חדש שמעניין אף יותר, הוא פליט הריאליטי "האח הגדול" סער שיינפיין, שהשאיר את בולבולון מאחור והצטרף לחבריו האופנוענים.

אחרי שיצא לחופשי מבית האח הגדול, נטש את איילה, והתנצל בכל דרך אפשרית בפני החברה מעיין שם טוב שתסכים להחזיר אותו לזרועותיה, מוצא שיינפיין זמן להגדיש גם למטרות חברתיות. "גם אני אופנוען שחושב שהמאבק הזה מוצדק ובאתי לתמוך במאבק נגד התעריפים הגבוהים מאוד", אמר לערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט שיינפין שמסכים כי מדובר בהחלטה מוגזמת וחסרת פרופורציה, "רוב המשמשים הם אנשים קשיי יום, ויש להם כלים דו גלגליים כי אין להם כסף לרכוש מכונית, ודווקא הם צריכים לשלם אלפי שקלים יותר מאשר על רכב".

שיינפיין, אופנוען מאז שנת 2006, שמפגין בקיאות בנושאים הנמצאים על סדר היום החברתי, יש לומר, מחזק את דבריו וטוען שמאבק האופנוענים אינו מייצג רק אותם, אלא בכל הציבור. "זה יגרום לעומס בכבישים, כי האופנוענים יעברו לרכבים - כל הציבור נפגע ולכן צריך לתמוך במאבק", פסק.

בפעמים הקודמות הם עלו עם הכלים הדו-גלגליים לכנסת, הפגינו מול משרדי הממשלה, חסמו את כביש מספר 1 ואת נתיבי איילון. הפעם, הם יוצאים למסע של שלושה ימים לאורכה ולרוחבה של הארץ. בשעה 09:00 בבוקר התקבצו אלפי הרוכבים בגני יהושע בתל אביב ויצאו למסע הגדול ביותר שהובילו עד כה תחת הסיסמא "מסע האופנועים הגדול מעבדות לחירות".

רוצים להעיר את מקבלי ההחלטות

המסע יצא לכיוון צפון ויעבור במסלול בעפולה, טבריה, כרמיאל, ויסיים את היום הראשון בלינה בחיפה. בלילה תיערך מסיבה בחוף דדו מסעדת סאן ביץ משעה 19:00 בערב שתהיה פתוחה לציבור הרחב. מחר, היום השני למסע, ייצאו הרוכבים מחיפה לחדרה, נתניה, כפר סבא, ירושלים, בית שמש ובאר-שבע, שם יישארו ללון ובשעה 19:00 בערב יקיימו אירוע תחת הכותרת "מאירים את הנגב". ביום האחרון, יסעו האופנוענים לאשקלון, אשדוד ויסיימו בנקודת המוצא בגני יהושע בהפנינג סיום מטריף.

מארגני המסע ציינו כי אלפי רוכבים ייקחו חלק בשלושת ימי הרכיבה. ניסים בנימין, אחד מראשי מטה המאבק אמר כי מטרת המאבק היא להעיר את מקבלי ההחלטות בישראל. "אי אפשר להטיל על סטודנט שקונה קטנוע ב-2,000 שקלים חובת ביטוח שעלותו פי שלושה ממחיר הקטנוע שלו".