נועם גרשוני, היום (צילום: באדיבות ערוץ 1)
מירר בבכי במהלך נגינת התקווה, גרשוני | צילום: באדיבות ערוץ 1

גאווה ישראלית בלונדון: הטניסאי הישראלי נועם גרשוני זכה במדליית זהב ישראלית ראשונה במשחקים הפראלימפיים לאחר שניצח בגמר הטניס בכיסאות גלגלים את יריבו האמריקני דייויד ווגנר. באחד מרגעי הספורט המרגשים של השנים האחרונות, עלה גרשוני על הפודיום, קיבל את מדליית הזהב ומירר בבכי במהלך נגינת "התקווה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גרשוני בן ה-29 שירת כטייס מסוקי אפאצ'י ונפצע קשה במהלך במלחמת לבנון השנייה בהתנגשות מסוקים וסבל משברים מרובים ופציעות בארבע הגפיים. הוא נזקק לשיקום ממושך במהלו החל להתאמן בטניס בכיסאות גלגלים ומיד התבלט והפך לתקווה ישראלית למשחקים הפראלימפיים.

צפו בקבלת הפנים לספורטאים בנתב"ג (צילום: באדיבות ערוץ 1)
גאווה ישראלית, גרשוני היום | צילום: באדיבות ערוץ 1

את המשחק פתח גרשוני בסערה והביס את המדורג ראשון בעולם בשתי מערכות בלבד בתוצאה 1:6, 3:6. גרשוני זכה כבר במשחקים הנוכחיים בלונדון במדליית הארד במסגרת טורניר הזוגות יחד עם שותפו שרגא ויינברג. מדובר בהישג השיא של המשלחת הישראלית במשחקים הנוכחיים, עד כה זכו חברי המשלחת בשתי מדליות כסף ובשלוש מדליות ארד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם הטניסאי לאחר זכייתו וסיפר לו על התרגשותו הרבה מההישג. "מדינת ישראל מחבקת אותך על ההישג האדיר. אתה מסמל את ניצחון הרוח האנושית על הקשיים שהמציאות בה אנו חיים יוצרת. זה זהב לך וזהב למדינה", דברי נתניהו.