צוותי יחידת חילוץ ערבה בסיוע כוחות משטרה וצה"ל ומאות מתנדבים נוספים איתרו הבוקר גופה שקועה בבוץ בנחל ערבה. הגופה הועברה במסוק לזיהוי במכון לרפואה משפטית באבו-כביר, שם נקבע סופית כי מדובר בגופתו של יורם הוכמן שנעדר מאז אתמול לאחר שנסחף בנחל ערבה.

בשעות הבוקר המוקדמות חידשו כוחות משטרה, צה"ל ומאות מתנדבים את החיפושים אחר הוכמן. הבוקר מצאו כוחות של יחידת החילוץ ערבה את שלדת הרכב בו נסע הוכמן, אחיו וידידתם שרה נוי פוגל, וזאת כ-3 ק"מ מהמקום בו חולצו אתמול המטיילים.

"איתרנו את הרכב וכוחות רגליים כבר החלו בסריקות ליד הנחל", סיפר הבוקר , קצין המבצעים של יחידת החילוץ ערבה, דורון גדיש. "אנחנו מחפשים דרכי גישה להגיע לרכב ואנשי קק"ל מביאים כלים כבדים בגלל חשש גדול למוקשים באזור".

"אי אפשר לתאר את הכוח של המים"

גדיש סיפר כי הרכב נסחף למרחק של כשני קילומטרים. "לפני שהשלושה נכנסו לנחל אמרו להם לא להיכנס", מספר גדיש. "סימנו לו והוא בכל זאת נכנס. מהר מאוד הם היו על הגג והמסוק הצליח לחלץ אדם אחד. התהליכים מאוד מהירים, אי אפשר לתאר אפילו את הכוח של המים. במקומות מסוימים הגיעו המים לעומק של 3-4 מטרים. חבר שלי פגש אותו לפני שנכנס ואמר לו לא להיכנס וגם אנשים שהו על הגדה. והוא נכנס".

היום תובא למנוחות שרה נוי פוגל, בת 55 ממושב אורות, שנהרגה אמש בשיטפונות בנחל ערבה. אלכס, אחיו של יורם, חולץ כמעט ללא פגע. יורם הגיע יחד עם אחיו וחברתם לצפות בשיטפונות, אך המכונית בה היו התהפכה בלחץ המים האדיר. 

אתמול: חילוץ מורכב בשידור חי

צוותי חילוץ עם אחד הניצולים (צילום: חדשות 2)
אלכס הוכמן, אחיו של הנעדר, אתמול | צילום: חדשות 2

באזור מטע התמרים של מושב חצבה, בתוך שיטפון בעל עצמה רבה במיוחד משאית ובה ארבעה בני אדם נלכדו בתוך הזרם. הארבעה הצליחו לחלץ עצמם מתא הנוסעים וכעת הם על גג המשאית. כוחות הצלה רבים של יחידת חילוץ ערבה, משמר הגבול, המשטרה ו- 669 נמצאים במקום ומנסים לחלצם. החילוץ נתקל בקשיים בשל קושי להגיע ללכודים בגלל כבלי מתח גבוה שהיו  קרוב למשאית.

אנשי יחידות החילוץ, בסיוע מסוק, ערכו סריקות באזור כדי לאתר את האדם השלישי שמוגדר כנעדר, אך בשעות הערב הופסקו החיפושים שיחודשו מחר בבוקר. במקביל, לאחר תיאום עם השלטונות בירדן, הוקמו סכרים באזור על מנת לבדוק אם נסחף הנוסע לצד המזרחי.

"זה היה מבצע מאוד מורכב", הסבירה דוברת יחידות החילוץ, שביקשה להזהיר את הציבור הרחב מפני הסכנות הטמונות באזורים המוצפים. "אין להיכנס בשום בפנים ואופן למים", הדגישה. "לא ברגל ולא בכלי רכב. הסחף החזק יכול להכניע גם משאיות".

אתם צילמתם - כך נראית הסערה

גולשי חדשות 2 באינטרנט מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הגשם ושל הסערה מרחבי הארץ. התמונות הטובות ביותר יפורסמו כאן באתר. אז פתחו את הטלפונים, צלמו, ושלחו לנו למס' 2222 (מכל טלפון סלולרי). העלו תמונות חורף גם בדף הפייסבוק של חדשות 2. בעלי האייפון מוזמנים לצלם את היום החורפי שלהם, ולשלוח לנו באמצעות המייל האדום באפליקציית חדשות 2 באייפון.

כתבות נוספות בנושא:

צפו: חיילי 669 מחלצים מהשטפון

צפו: כך חולצו לכודים בשידור חי

האם מי השיטפונות הולכים לאיבוד?

היום: הסערה הגדולה נרגעת

אישה נהרגה בשיטפון בנחל ערבה; חשש לחיי חברה שנעדר