שחיין העבר ומנכ"ל חברת "איסתא ספורט" יואב ברוק מגיב לראשונה על התחקיר של ה"סאנדיי טיימס", לפיו הסכימה החברה למכור בספסרות  525 כרטיסים לתחרויות היוקרתיות של המשחקים האולימפיים.

"הכתבה של הסאנדיי טיימס מוצפת בחסרי אמיתות ובשקרים", אומר ברוק בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי. "אני מצולם שם כנציג קפריסין. אין לזה שום קשר לישראל. מדובר ברישיון שרכשנו למכירה בקפריסין ולכל אזרחי האיחוד האירופי. בכתבה המצולמת אני מציע לבן אדם שהזדהה בפני כאירופאי. היה לי חשש שמדובר בעיתונאי והבהרתי לו שאם אינו אירופאי אין לי האפשרות למכור לו" .

ברוק מבהיר כי חברת איסתא ספורט מוכרת גם כרטיסים בלבד, בניגוד לטענות שנשמעו, לפיהן החברה כופה על הלקוחות לרכוש חבילות מורחבות ויקרות: "עם כל הכבוד אפשר לסובב את הדברים ככל שתרצו. מתחילת תהליך המכירה, שאושר לנו על ידי המארגנים, איסתא ספורט מוכרת כרטיסים בלבד ולא יעזור מה תגידו ותשמיצו. אנחנו מוכרים כרטיסים בלבד, חבילות וחבילות כרטיסים".  

"הוועד האולימפי מאשר שאנחנו עובדים לפי החוקים. הוועדה המארגנת אומרת בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שאנחנו עומדים בתנאים ולא עושים דבר שאסור לנו", הוסיף. כשנשאל ברוק האם בכוונתו לתבוע את הסאנדיי טיימס בעקבות אי הדיוקים שמצא בכתבתם, אמר כי לא התקבלה החלטה בנושא וכי "אני עסוק בלטפל בלקוחות ולספק להם חוויה חד פעמית".

"אני יכול להשיג הכל"

במסגרת התחקיר שנערך לפני המשחקים האולימפים בלונדון, נחשף כי 28 סוכנויות ברחבי העולם, ביניהם ברוק, שקיבלו זיכיון מיוחד מהוועד האולימפי למכירת כרטיסים, הסכימו למכור אותם באופן לא חוקי מחוץ לגבולות מדינותיהם. המחירים, כך נכתב, הגיעו לפי 10 מהמחיר הנקוב. חלק מנציגי הסוכנויות אף תועדו מנהלים משא ומתן על קניית כרטיסים - בהם גם הנציגים הישראלים.

על פי תחקיר העיתון, במהלך פגישה שנערכה החודש בלונדון, הסכים ברוק למכור לתחקירנים 525 כרטיסים לתחרויות האולימפיות. בין הכרטיסים שהציע, נמצאים גם 22 כרטיסים לתחרויות היוקרתיות ביותר בקטגוריה AA לגמר ריצת ה-100 מטר - בשווי של 82 אלף אירו.

בולט ושיא עולם חדש (צילום: חדשות 2)
"82 אלף אירו ל-5 כרטיסים לגמר 100 מ'" | צילום: חדשות 2

ברוק התרברב באוזני תחקירני העיתון והבטיח להם: "אני יכול להשיג כרטיסים לאתלטיקה, לגמר האגרוף, כרטיסים בקטגוריה AA. למעשה אני יכול להשיג הכול". יש לציין כי הוועדה המארגנת של המשחקים לא מאשרת לסוכנויות הנסיעות ולגורמים רשמיים למכור כרטיסים לשום גורם שמתכוון לסחור בהם הלאה, זאת על מנת למנוע מצב של ספסרות.

בוועד האולימפי הבינלאומי כבר הודיעו כי יפתחו בחקירה בעקבות הפרסום ב"טיימס". "נבדוק במהירות את ההאשמות לפיהן אנשי ועד אולימפי במדינות השונות וחברות רשמיות שקיבלו זיכיון למכירת כרטיסים עברו על החוק, בכל הקשור למכירת כרטיסים לתחרויות האולימפיות", הודיעו נציגי הוועד.

מ"איסתא ספורט" נמסר בתגובה: "מדובר בתחקיר עיתונאי פזיז ולא מהימן על חברת 'איסתא ספורט' במסגרת רישיונה לשווק כרטיסים לאולימפיאדה גם בקפריסין. החברה עובדת בהתאם לתנאי וחוקי הוועדה המארגנת, אוכפת אותם בקנאות ותמשיך לעשות זאת גם בעתיד". בחברה הישראלית הוסיפו ואמרו: "החברה מעולם לא הציעה שירות שאינו עומד במסגרת תנאי וחוקי הוועד האולימפי הבינלאומי, וכל פעולותיה המסחריות מגובות באופן מלא על-ידי הוועדה המארגנת של האולימפיאדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

>> דילים לטורקיה: אולי בכל זאת?