הלך לעולמו לאחר מאבק בסרטן (צילום: ויקיפדיה)
הלך לעולמו לאחר מאבק בסרטן. הרב יוסף | צילום: ויקיפדיה

הרב יעקב יוסף, בנו הבכור של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, נפטר היום בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר מאבק במחלת הסרטן. בן 66 היה במותו. הלוויתו תצא בשעה 17:00 מבית הכנסת בורוכוב בירושלים להר המנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב יעקב יוסף אובחן כחולה בסרטן לפני כשנה וחצי, אז התגלה בגופו גידול בלבלב. עם הזמן, התפשטה המחלה לאיברים נוספים בגופו. לבית החולים הגיעו בשעות הבוקר בני משפחתו יחד עם שורה של רבנים בכירים כדי להתפלל ליד מיטתו לאחר שבימים האחרונים חלה הרעה משמעותית במצבו. חלה הדרדרות משמעותית במצבו והוא עבר קריסת מערכות. בשעות אחר הצהריים הלך לעולמו.

_OBJ

אבל כבד ירד על תנועת ש"ס עם היוודע דבר מותו של הרב. "אנו כואבים ומבכים את לכתו של הרב הגאון יעקב יוסף ז"ל שהקדיש את חייו למען תורת ישראל ועם ישראל", נכתב בהודעת התנועה, "בלב שבור אנו שולחים תנחומים לאביו - נשיא מועצת חכמי התורה, מר"ן הרב עובדיה יוסף".

הרב יעקב יוסף נולד באוקטובר 1946 היה ראש ישיבת "חזון יעקב", רב שכונת גבעת משה בירושלים, לשעבר חבר עיריית ירושלים וחבר כנסת מטעם ש"ס בכנסת ה-11. הוא היה מרבני "המטה להצלת העם והארץ" ואחד מתומכיו הבולטים של הספר "תורת המלך". פרשה שבעקבותיה זומן לחקירה במשטרה.

אביו, הרב עובדיה יוסף, ביקש לפני כשבוע וחצי ממאמיניו לשאת תפילה למען בנו. "מצבו של בני יקירי חמור מאוד", אמר המנהיג הרוחני. "אנא, התפללו למענו", הוסיף. מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי הם "משתתפים בצער המשפחה".