ממשיכים במחאה נגד גזענות (צילום: חדשות 2)
ההפגנה בעיר לפני שבועיים | צילום: חדשות 2

ראש עיריית קריית מלאכי מסרב לערוך כינוס נגד גזענות בעיר, שבועיים לאחר ההפגנה נגד הגזענות שנערכה בעיר ובעת ששלושה מתושבי העיר צועדים לירושלים במחאה על אפליה נגד יוצאי אתיופיה.

עדיאל בר שלום, ראש מחלקת מעורבות חברתית של בני עקיבא, יזם ביחד עם כל תנועות הנוער הארציות כינוס נגד אפליית יוצאי אתיופיה. כ-400 בני נוער מכל התנועות שראו את תופעות הגזענות רצו לערוך כנס נוער מכל רחבי הארץ כדי להביע תמיכה בבני העדה האתיופית בעיר ולגנות את גילויי הגזענות. הם פנו לראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה, בבקשה לערוך את הכנס, אך לתדהמתם הוא סירב.

"רצינו לבוא לקריית מלאכי כדי לחבק את העיר כולה. חשבנו שקרית מלאכי לא מייצגת את כל התופעות הגזעניות. ביקשנו להתארח, ולהגיד בריש גלי לא לגזענות, כן לאחווה, אך נתקלנו בסירוב מוחלט", אומר עדיאל בר שלום לחדשות 2 באינטרנט.

"ברחובות קיבלו אותנו ברצון"

אחרי הסירוב פנו הצעירים לעיריית רחובות. גולן ביטון, מנהל מתנ"ס בשכונת קריית משה ברחובות שקיבל את הפנייה מהצעירים אמר כי "ברגע שקיבלתי פנייה מעדיאל על המצוקה שלו, מיד הרמתי טלפון לראש העיר ולמנכ"ל העירייה ואלה נתנו מיד את הסכמתם".

ביטון מתקשה להבין את הסירוב של קריית מלאכי: "כששמעתי על הסירוב הייתי בהלם. איך יכול שראש עיר לא מוכן לקיים כנס כזה. צריך לקבל ולחבק אנשים שבאים עם מחשבה ותומכים בשיווין חברתי ובאחווה חברתית. מחר את 400 הנערים, זה חשוב מאוד לקהילה האתיופית, כך נלחמים בגזענות", הוסיף.

ח"כ שלמה מולה זעם על התנהלות עיריית קריית מלאכי: "אם הדברים האלה נכונים, ראש העיר טעה טעות גדולה. דווקא בעיר שלו הוא היה צריך לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים. תופעת הדרת יהודי אתיופיה ראויה לגינוי, קל וחומר ראש עיר שבה התגלתה תופעה כזו. זו הייתה הזדמנות מצוינת עבורו להראות שהוא לא רק מגנה בפה אלא גם במעשים.

את תגובתו של ראש העיר לא ניתן היה להשיג עד פרסום הידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק