יפתח מור יוסף, נער בן 17 מרמלה, נהרג אתמול בטעות על ידי עבריינים, שעל פי החשד הגיעו למקום בו שהה מור יוסף עם חבריו, ברחוב בר אילן בעיר. מטרת החיסול של העבריינים הייתה ככל הנראה עינב כהן, שמוכר למשטרה מתחום הסמים. הוא נפצע באורח בינוני.

משפחתו של יפתח ידעה היום לספר על "ילד שקט, ילד טוב, שלא הרבה להסתובב בחוץ". יפתח בן ה-17 הוא בן הזקונים מבין ארבעה אחים. אמש הוא ביקר חברים שגרים באזור, ויחד הם ירדו לשבת על ספסל ברחוב.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי מתנקש על אופנוע ירה מספר כדורים, בזמן נסיעה, לעבר כהן שהלך ברחוב. המתנקש, שטרם נתפס, המשיך בירי ופגע גם במור יוסף שנפצע אנושות ונפטר מפצעיו בבית החולים. על הפרשה הוטל צו איסור פרסום גורף. יפתח הוא האזרח החף-מפשע העשירי שנהרג מאז שנת 200 בגלל מלחמות עבריינים.

עינב כהן, יעד החיסול, הוא עבריין מדרג בינוני, ידוע בעיקר בתחומי רמלה מעבירות בתחום הסמים. הוא מוכר היטב למשטרה ב"מספר תחומי פעילות", ונחשב ליעד של המשטרה המקומית.

אביו של יפתח עבר אירוע מוחי

הערב תתקיים הלוויתו של מור יוסף, תלמיד בישיבת "שעלבים" שבשפלת יהודה. "הוא היה באמת בחור טוב, אין מה לדבר", אמר בן דודו, מאור מור יוסף. "אני לא אומר את זה בגלל שהוא הבן דוד שלי. אני לא יודע במה הוא חטא, הוא רק ישב ברחוב".

מאור סיפר לחדשות 2 באינטרנט שהמשפחה לא מצליחה לעכל את מותו בטרם עת של הבן. במשפחה גם דואגים שהאירוע הטראגי יערער עוד יותר את בריאותו של אביו של יפתח, שלפני מספר שבועות עבר אירוע מוחי.

"צריך להרים את הכוננות נגד עבריינים, הטעות הזאת של המשטרה עלתה בחיים של יפתח. כנראה שהדימוי של העיר רמלה מוצדק והיום יש לנו הוכחות. הלוואי שלא נשמע יותר דברים כאלה", אמרו היום במשפחה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק