בזמן האבל: חרדים חגגו (צילום: רן מלמד)
בזמן האבל: חרדים חגגו | צילום: רן מלמד

בזמן שברחבי המדינה מתייחדים עם זכרם של ששת המיליונים שנרצחו במהלך השואה - יש מי שרואים לנכון לציין את היום בחגיגת בשרים במנגל בגן סאקר שבבירה. במוזיאון יד ושם בירושלים נאמו אתמול בערב ראש הממשלה נתניהו ונשיא המדינה פרס בטקס המרכזי, אך באותה שעה בדיוק התאספו כמאתיים חרדים בפארק המוכר כדי לציין את יום השואה בחוסר כבוד משווע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההמונים הגיעו למקום כשצידניות בידיהם. הם נפרסו על הדשא שרגיל לחגיגות מסוג זה רק בימי חג לאומיים ולא בימי אבל וצער. הבשרים הונחו על האש - מה שנתן את האות לתחילת החגיגה המקוממת וחסרת הטעם. "זה לעילוי נשמתם של הנספים בשואה", אמרו אחדים מהם לכתב "ידיעות אחרונות" שהיה במקום.

הגולש רן מלמד שעבר אתמול בשעות הערב באזור נדהם מהמראות, צילם את המתרחש ומיהר לשתף את חבריו בפייסבוק. "גן סאקר בירושלים נראה כמו ברביקיו ענק של חרדים", כתב מלמד וזכה למאות תגובות של גולשים שלא יכלו להישאר אדישים למעשה. "עשן המנגלים מכסה את הכביש והצעירים צוהלים - בושה".

בורבה בקשתו (צילום: רויטרס, חדשות)
מגנה בתוקף, הרב מצגר | צילום: רויטרס, חדשות

הרב יונה מצגר לא הצליח להישאר היום אדיש למקרה המביש ומיהר לגנות אותו בתוקף. "ללכת ולעשות מנגלים בזמן שיהודים אבלים וכואבים את כאב ששת המיליונים? זה חילול השם", הדגיש בריאיון לרדיו קול ברמה. "זה זמן שבו יהודים כואבים על אובדן קרוביהם, הניצולים עדיין מהלכים בנינו, אנחנו לא יכולים לבוא ולפרוש מהציבור".