נשיא המדינה שמעון פרס התארח בצהריים בבית משפחת שליט במצפה הילה - ופגש בגלעד לראשונה מאז שובו משבי חמאס. בתום הפגישה, גלעד פנה לנשיא  והודה לו על פעילותו למען שחרורו ועל הסיוע שהעניק למשפחתו במהלך חמש השנים וחצי שבהם היה מנותק מהם. "אני מודה על כל התמיכה והסיוע למשפחה", אמר שליט לנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא פרס חיבק ונישק את גלעד ואת בני המשפחה, והחמיא לו על החוזק המנטלי שלו. במהלך הפגישה,שנערכה בסלון הבית במצפה הילה, הוא אף הביע את עמדתו בנושא העסקה ואמר כי הוא היה בעדה למרות המחיר שישראל שילמה. גלעד מצדו כמעט ולא דיבר, ובמקומו דיברו בעיקר נועם ואביבה שליט, שהודו לנשיא על שטרח להגיע עד ליישוב מגוריהם בצפון.

בפמליית הנשיא אומרים כי הפגישה הייתה מרגשת אך השיחה הייתה קלילה ומלווה בהרבה חיוכים. שלא למצלמות, גלעד אפילו התלוצץ עם הנשיא ואמר לו: "חזרתי זקוף וגם הרווחתי דיאטה". הנשיא סיפר לגלעד על תחושותיו מהפגישה ואמר "אין לך מושג עד כמה אני נרגש לפגוש אותך כאן בביתך חי, בריא ושלם. העם כולו עקב אחרייך בדאגה, חשבנו מה עובר עלייך, לבד, בחושך, כיצד אתה מצליח להתמודד עם הניתוק והבדידות, עם חוסר הודאות. מאיפה הכוחות הנהדרים הללו שלך. כאיש, כבן אדם עברת מבחן של שבי קשה שלא הרבה אנשים היו מסוגלים לעבור".

בהכנת הידיעה השתתפה כתבתנו שושי חתוקה