רשלנות פושעת או מקרה טרגי - אך אקראי? שוטרי תחנת גולן חוקרים בשעות אלה את מותו של נער בן 14 במהלך הלילה, לאחר שנפל ענף ענק מעץ אקליפטוס על האוהל בו ישן עם משפחתו, בפארק הירדן, מצפון לכנרת.

לאחר שהשוטרים, ביחד עם מומחים בנושא בחנו את העצים בפארק, נמצאו מספר עצים נוספים שהוגדרו "בסכנת קריסה". אולם, מהקרן הקיימת לישראל נמסר כי בשנה שעברה עברו העצים בפארק, המשתרע על 1000 דונמים, "טיפול וגיזום מניעתי מקיף ורחב". במנהלת פארק הירדן מביעים צער על הטרגדיה. "זה כוח עליון, כמו מכת ברק", אמרו שם היום והדגישו כי, "לא ניתן לצפות דבר כזה". 

"בכל יום עובדי הפארק עורכים סיור מקיף במקום על מנת לאתר בעיות שעלולות לפגוע בהנאת המטיילים הרבים באתר", נמסר.

בתקרית הקטלנית נהרג כאמור נער בן 14 מהיישוב קדומים. צוות מד"א שהגיע למקום העניק לנער, שסבל מפגיעות קשות בראשו ובחזהו, טיפול ראשוני ופינה אותו במסוק תוך פעולות החייאה לבית החולים רמב"ם בחיפה. לאחר מספר שעות, מת הנער מפצעיו.

חבריו של הנער שמעו על מותו הבוקר, במחנה קיץ של תנועת הנוער "בני עקיבא". ביישוב ובתנועה הוחלט להחזיר את בני הנוער ליישוב, כדי לסייע להם להתמודד עם מותו הפתאומי של החבר הקרוב, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

הנער יובא למנוחות ב-17:00 אחר הצהריים בבית העלמין ביישובו.

"הענף נפל מגובה 20 ומשהו מטר"

רב פקד בני בנימין, מפקד תחנת גולן, סיפר בגלי צה"ל כי "במהלך הלילה ניתק אחד הענפים בפארק, במשקל כמה עשרות ק"ג ולצערנו נפל ישירות על אחד האוהלים".

"כתוצאה מזה נפגע נער בן 14 במצב קשה. מבדיקה שלנו במקום לא הייתה נגיעה של יד אדם בנושא. הענף פשוט קרס, לא הייתה משיכה או חיתוך. הענף נפל מגובה של 20 ומשהו מטר על האוהל. פתחנו חקירה, זימנו את אנשי קק"ל ובעל העסק. מביקור במקום איתרנו עוד עצים שמהווים בעיה והנחנו את בעל האתר לטפל בכך", הוסיף רב פקד בנימין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק