שעון חורף ליום אחד? אפילו הוותיקים שבשרי הממשלה התקשו להאמין למשמע אוזניהם, הבוקר בפתח ישיבת הממשלה. שר הפנים אלי ישי אמר כי הוא מוכן לשקול אפשרות לחזור לשעון קיץ כשבוע אחרי יום כיפור - ועורר סערה במסדרונות הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ברגע שיהיה חדש בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדבר נחשב להפתעה גמורה, משום שנשמע דווקא מפיו של ישי. "אני אוהב את שעון הקיץ יותר מכל אחד אחר", אמר שר הפנים. "אבל אפשר לקלות הבנות ורגישויות. יש כל מיני רעיונות - הכל אפשר לשקול. זה לא עניין של דתיים וחילוניים, זה לא עניין של עצומות".

יותר מ-100 אלף חתמו על עצומה

דבריו של ישי הבוקר באו בעקבות התחזקות הדרגתית של ההתנגדות של גורמים רבים בישראל לחזרה לשעון חורף. רק בימים האחרונים חתמו יותר מ-100 אלף בני אדם על עצומה הקוראת "להחרים" את שעון החורף, זאת לצד פניות של אישי ציבור רבים לכנסת במטרה לדחות, לכל הפחות, את החלת שעון החורף מספטמבר לסוף אוקטובר.

באירופה מזיזים את השעון רק ב-31 באוקטובר, ובארצות הברית רק ב-7 בנובמבר. בישראל, לעומת זאת, כחלק ממהלך חוקי ביוזמת החרדים שעודכן לפני כחמש שנים, מוזז השעון בסוף השבוע האחרון שלפני יום הכיפורים - על אף הנזק המוסב למשק, שנאמד על פי הערכות התעשיינים בעשרות מיליוני שקלים מדי שנה.