צפו בכתבה ששודרה באוגוסט 2015 (צילום: רויטרס)
"מהטופ העולמי", ירדן ג'רבי | צילום: רויטרס

"המדליה הזאת מוקדשת לעם שלי, לחיילי צה"ל ולתושבי הדרום", כך אמרה היום (חמישי) סגנית אלופת העולם, הג'ודוקא ירדן ג'רבי לאחר הקרב שזיכה אותה במדליית הכסף. "זאת הייתה שנה מדהימה אבל קשה ואני שמחה שהצלחתי להביא את עצמי לרמות גבוהות בזמן האמת", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אושיות עבר בתחום לא נשארו אדישים לניצחון ההיסטורי של ג'רבי, שהפכה לישראלית הראשונה שזכתה פעמיים ברציפות באליפות העולם. "מדובר בהישג מדהים. המדליה הזו מוכיחה שבמאני טיים ירדן יודעת להתעלות על עצה", ציין הג'ודוקא המעוטר אריק זאבי בשיחה עם חדשות 2 Online.

לגבי השנה הקשה שעברה על ג'רבי, אמר זאבי כי לדעתו "אנשים צריכים להפסיק להתרגש מכל הפסד. צריך להתחיל לייחס חשיבות רק לטורנירי המטרה שהם אליפות העולם, אליפות אירופה והאולימפיאדה. ג'רבי הוכיחה שאליהם היא מגיעה מוכנה. כל טורניר זה סיפור בפני עצמו. אפשר להפסיד עשרה קרבות ברצף אבל ברגע האמת להתעלות".

"ג'רבי מגיעה מוכנה למאני טיים", זאבי (צילום: AP)
"ג'רבי מגיעה מוכנה למאני טיים", זאבי | צילום: AP


זאבי, אלוף אירופה לשעבר ארבע פעמים ומדליסט הארד מהאולימפיאדה, הסביר כי לעובדה שג'רבי זכתה באליפות העולם בשנה שעברה הייתה השפעה מכרעת על הקרבות היום. "זה שהיא זכתה באליפות העולם נסך בה הרבה ביטחון. בזה היה טמון היתרון שלה, זה שהיא כבר עשתה את זה. למתחרה היפנית בקרב חצי הגמר לא היה את זה, וכך בזמן שהיא הייתה ביתרון היא חשפה את עצמה. לירדן זה לא היה קורה".

גם ח"כ (יש עתיד) יואל רזבוזוב, שהיה בעבר סגן אלוף אירופה בג'ודו, החמיא לג'רבי בת ה-25: "זהו הישג אדיר לירדן ג'רבי. העובדה שהיא מראה יציבות היא לא דבר טריוויאלי בכלל. ירדן היא ספורטאית מהטופ העולמי. ברגע הנכון היא יצאה מהרצף הרע שלה ולא נשברה. זה מראה על החוסן האדיר שלה ושל המאמן שלה".

"דבריה של ירדן ג'רבי היו אגרוף בבטן" (צילום: AP, חדשות)
"יצאה מהרצף הרע" | צילום: AP, חדשות

חבר הכנסת שזכה בשתי מדליות כסף באליפות אירופה סיפר ששוחח לפני אליפות העולם עם מאמנה של ג'רבי, שני הרשקו. "בשיחה שני אמר לי שהוא מאמין שירדן תחזור עם הישג מהאליפות. יש הבדל גדול בין לזכות במדליה באופן חד פעמי ובין לשחזר את ההישג הזה. בתור יו"ר ועדת הקליטה העלייה והתפוצות זה מרגש לראות את דגל ישראל מונף מעל הפודיום. זה מה שאנחנו רוצים לשדר לעולם - נחישות ו'פייטריות'"

יואל רזבוזוב (צילום: ורדי כהנא)
פעמיים סגן אלוף אירופה, ח"כ רזבוזוב | צילום: ורדי כהנאשרת הספורט, לימור לבנת, שוחחה עם ג'רבי זמן קצר לאחר זכייתה ובירכה אותה על ההישג: "ריגשת את כולנו. הבאת אושר אמיתי וגאווה גדולה לכל אזרחי ישראל שעמדו מאחוריך. אני שולחת לך חיבוק גדול על ההישג. עבורנו את מספר אחת, זהב טהור, ווינרית ענקית ואלופה אמיתית", אמרה השרה.