אין תמונה
חן ברכה וליאן ויכמן - נמצאו בריאות ושלמו

שלושה ימים אחרי שהתפתח חשש לגורלן של חן ברכה וליאן ויכמן מפתח תקווה, שנעדרו בדרום אמריקה, אותרו השתיים כשהן בריאות ושלמות בגבול בין גואטמלה למקסיקו. לאיתור השתיים נעשו מאמצים רבים, כולל פרסום מאסיבי בפייסבוק, שהובילו בסופו של דבר לאיתורן.

ברכה וויכמן יצאו לחודשיים בדרום אמריקה, לטיול לפני הלימודים. השתיים לקחו עימן טלפונים סלולריים, והקפידו ליצור קשר עם הוריהן אחת ליומיים. אולם, לפני שלושה ימים, קיבלה אמה של חן איריס שיחת טלפון שהעלתה חשש כבד לגורל בתה.

"אשתי קיבלה שיחת טלפון שהדליקה נורה אדומה", שחזר אביה של חן ויטוריו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "פנה אליה גבר שדיבר במבטא מקסיקני בשמה, אמר לה: 'מדיצינה מדיצינה מדיצינה' (רפואה בספרדית) והשיחה נותקה. אחר כך חייגנו לחן ולליאן ואף אחת מהן לא ענתה".

מרגע זה, החל מרוץ בניסיון לאתר את השתיים. תמונתן הופצה בפייסבוק ושותפה מאות פעמים, גויסו נציגים ממשרד החוץ, בית חב"ד וכן יחידות חילוץ מקומיות, אך הקשר עם השתיים לא נוצר. "לגואטמלה הן לא הגיעו ובמקסיקו לא מוצאים אותן", אמר ויטוריו.

אך הלילה, השתנו פני הדברים ובסביבות השעה 2:30, התקבלה הבשורה המשמחת: "קיבלנו הודעה משגריר ישראל בגואטמלה", אומר ויטוריו, "ואחרי כשלוש שעות הביאו אותן למקום שיש בו 'סקייפ' ויכולנו לדבר איתן. עדיין לא ברור בדיוק מה היה שם, אנחנו רק מאושרים שהן בריאות ושלמות. אנחנו נותנים להן לנוח ונתחקר אותן מאוחר יותר. העיקר שירד העומס הרגשי הכבד הזה שהיה עלינו", אומר האב.

"אנחנו רוצים להודות לכל מי שנרתם למאמץ. בזכותכם הצלחנו להגיע ולאתר את הבנות כל כך מהר. שוב אני אומר לכם - תודה!" מסכם האב הנרגש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק