טלאל אסיאד, תושב מזרח ירושלים, לא תאר לעצמו שכך יסתיים נופש מהנה עם משפחתו בפארק "המימדיון". ביום שלישי האחרון הוא הגיע עם אשתו וחמשת ילדיו לפארק כדי לחגוג את עיד אל-פיטר ואת סיום חודש רמדאן, אלא שלטענתו הותקף ללא סיבה על ידי שוטרים - שהשתמשו נגדו באקדח "טייזר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענתו של אסיאד, הוא הבחין בקטטה שהתפתחה במקום בין צעירים ערבים לבין אנשי האבטחה וניגש להפריד בין הניצים. לאחר המקרה החליטו המאבטחים להזעיק גם כוח משטרה על מנת שזה יעצור את המתפרעים. לאחר זמן מה, אכן הגיעו שוטרים אל הפארק, ואחד הצעירים הערבים ניסה להימלט מהם, הפיל שוטר אחד ונמלט לכיוון המקום בו ישבו אסיאד ומשפחתו.

בשלב זה, מספר אסיאד לחדשות 2 באינטרנט, ירו השוטרים בצעיר באמצעות אקדח טייזר. "הוא נפל ליד אשתי, אך השוטר המשיך וריסס את פניו בגז פלפל", כך העיד אסיאד. "צעקתי לשוטר פעמיים 'די, הרגת אותו', ובתגובה הוא כיוון אלי את אקדח הטייזר וביקש שאתרחק".

טלאל אסיאד שוכב על הדשא, השבוע
טלאל אסיאד שוכב על הדשא, השבוע | צילום:

"לאחר שהתעקשתי שתינתן עזרה לצעיר, השוטר ירה בי", טוען אסיאד - ומציג סרטון שהעלה ל"יוטיוב" המוכיח לדבריו את טענתו. "השוטר נתן לי מכת חשמל עם הטייזר, נפלתי וכבלו אותי באזיקים. שאלתי אותו - מה עשיתי? ובתגובה ירו בי שוב עם הטייזר".

"הרגשתי מושפל וחסר אונים", מסכם אסיאד. "כל חטאי היה שהייתי במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון - וניסיתי להגיש עזרה".

מהמשטרה נמסר הערב בתגובה לתמונות: "מדובר בסרטון ערוך ושאינו משקף את כל הסיטואציה. זה היה אירוע קטטה המונית בין שתי משפחות ממזרח ירושלים, שכתוצאה ממנה נפגעו מספר מעורבים שהתפנו עצמאית לקבלת טיפול. שוטרים שהגיעו לזירה נדרשו להפריד בין הניצים ולהתמודד עם קהל שהסיט את הנוכחים להתפרע ולהפריע לשוטרים. הבחור שנצפה בסרטון תקף את השוטר והפריע לו במילוי תפקידו. כדי להשתלט עליו הופעל כנגדו טייזר".