למחרת מפגן המחאה בעירו, שבו ספג ביקורת קשה והאשמות אישיות על אחריותו לכאורה לגל ההקצנה הדתית ששוטף את המקום, השיב ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, אש לעבר מובילי המאבק - ובראשם בני משפחתה של הילדה נעמה מרגוליס, שמסכת ההשפלות והאלימות שעברה עוררו את הזעם הציבורי נגד אלימות החרדים.

בריאיון לרדיו "קול ברמה" האשים אבוטבול כי גורמים בעלי עניין הם אלה שעומדים מאחורי הזעקה שקמה בעקבות המצב בבית שמש. "מלווה את כל הנושא הזה תנועה של פרסום, מדיה ויח"צנית", הוא טען - והסביר: "אנשים שרק רצו להיפגש איתה (עם נעמה מרגוליס), אמרו להם - תפנו לאותה חברה שמטפלת בנושא".

אבוטבול מחה על כך ואמר: "בשביל לפגוש ילדה קטנה צריך חברה? נו באמת". הוא טען כי אלו שהיו אחראים לדוברות בנושא משתייכים ל"אותם אנשים שמטפלים ב'לשחרר את בית שמש'. מדובר בקבוצה פוליטית".

 "קיבלתי חיזוקים מהרב עובדיה"

בריאיון סיפר אבוטבול, חבר בש"ס, כי נועד עם מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף. "קיבלתי חיזוקים וברכות", הוא סיפר על המפגש. "הוא העריף עלי ברכות רבות וביקש שלא אתייחס לאנשים שמפריעים לעבודת הקודש. הוא נתן לי הרבה חיזוקים בהמשך הדרך".

אבוטבול טען גם כי הרב עובדיה "יודע שהעיר הולכת לכיוונים מסוימים ושיש הרבה אנשים שמנסים להפריע לעיר שלנו ולהכניס אותה לקו של מלחמות. אני בטוח שאם אנחנו נמשיך בדרך התורה והעבודה, נוכל להצליח".

כשנשאל על ידי המגיש "מה אמר לך הרב לעשות עם אנשים שיורקים על בנות שבע בעיר?", השיב אבוטבול: "לא נכנסנו לזה. דיברנו על כך שעליי לא ליפול ברוחי במאבק הצודק שאני מוביל. שום רב בעולם לא מתיר אלימות. מעבר לזה, אני לא יכול להגיב על דברים שהוא לא אמר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק