בזמן שאתם זללתם בארוחות החג ומיהרתם לשרוף את עודף הקלוריות בטיולים באתרי הטבע השונים, התרחשו עוד כמה דברים בארץ ובעולם. עכשיו אין ברירה - הגיע הזמן לחזור לשגרה. אז כדי להקל עליכם, הנה סיכום קצר של החדשות שפיספסתם במהלך החג.

מאות אלפים פקדו במהלך החג את הגנים והפארקים הלאומיים למרות הגשמים שהורגשו בכל רחבי הארץ. ברשות הטבע והגנים וגם בקרן קיימת לישראל דיווחו כי מזג האוויר החורפי לא הרתיע את המטיילים, שיצאו לטייל בהמוניהם.

האטרקציות המרכזיות היו: אגמון החולה בצפון ויער הסטף סמוך לירושלים. מקק"ל נמסר כי באזור יער בן שמן הורגשה תנועה ערה של מטיילים ורוכבי אופניים. גם הגן הלאומי באשקלון זכה למבקרים רבים כמו גם שמורת טבע עין גדי, גן לאומי כרמל, גן לאומי מצדה ושמורת טבע מערת הנטיפים.

פגישת אובמה-נתניהו-אבו-מאזן תתקיים השבוע

לאחר מרתון השיחות שהתקיים בין השליח האמריקני מיטשל לראש הממשלה נתניהו, נמסר רשמית מהבית הלבן כי נקבע תאריך לקיום פגישה משולשת בין ארצות הברית, ישראל והרשות הפלסטינית. ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות אבו מאזן צפויים להיפגש ביום שלישי הקרוב בניו יורק תחת ניצוחו של הנשיא אובמה.

"ראש הממשלה נתניהו מקבל בברכה את הזמנת ארצות הברית לקיום הפגישה עם הנשיא ברק אובמה ויו"ר הרשות הפסלטינית", נמסר בהודעה שהגיעה ממשרדו של נתניהו. לדברי מקורות ממשרד ראש הממשלה, הפגישה תיערך ללא תנאים מקדימים, כפי שרצה נתניהו לאורך המגעים.

קודם לכן התנהלו חילופי האשמות בין ישראל לרשות הפלסטינית, בדבר האשמים בקיפאון המדיני. "חייבים להתמקד בצד הישראלי", ניסה אבו-מאזן להסביר את הכישלון בניסיון לקבוע פגישה משולשת בניו יורק בשבוע הבא. יו"ר הרשות נפגש עם עמיתו המצרי, הנשיא חוסני מובארק בחוסיין, וטען בתוקף: "אנחנו מילאנו את ההתחייבויות שלנו".

בישראל לא נשארו חייבים, ותלו את האחריות בצד הפלסטיני. "מאז הקמת הממשלה לפני כחמישה חודשים, ישראל מוכנה להיפגש עם הרשות הפלסטינית ולחדש את המו"מ לשלום ללא תנאים מוקדמים", מסבירים במשרד החוץ.

"שנה טובה" מאובמה ו"ברכות" גם מנסראללה

הנשיא האמריקני רוצה גם להפגין את כישוריו בשפה העברית. אחרי שאיחל חג שמח לאירנים ומסר ברכת "רמדאן כרים" למוסלמים - שיגר ברק אובמה ברכה חגיגית במיוחד לראש השנה היהודי. גם אשתו, מישל, הצטרפה לברכה הלבבית.

גם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לא ויתר על ההזדמנות ושלח ברכה מיוחדת, אם כי קצת שונה במהותה, עבור תושבי ישראל. נסראללה, בניגוד לאובמה, מאחל לנו לשנה שבאה שפשוט נחדול מלהתקיים.

בסרטון וידאו בעצרת לציון יום ירושלים שהתקיימה בביירות אמר המנהיג המוסלמי כי "ישראל היא סרטן, ועליה לחדול מלהתקיים". הדברים התקיפים של נסראללה התקבלו באהדה רבה ובתשואות רמות בקהל.

האלימות לא פוסחת על החג

בחג התרחש הרצח העשירי מאז תחילת החודש, הפעם בבית דגן. אלמוני ירה למוות בעופר פז, תושב בית דגן בן 47 המוכר למשטרה. סנ"צ שלומי שגיא, דובר משטרת מרכז מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "בשעה 04:30 התקבל דיווח על ירי בבית דגן ועל אדם שנפגע באורח אנוש, מד"א ניסו לייצב את מצבו בשטח אך נאלצו לקבוע את מותו".

חקירה ראשונית מעלה כי הרקע למעשה הוא כנראה סכסוך בין עבריינים. החקירה הועברה ליחידה המרכזית של מחוז המרכז.

נעצרה בחשד שגנבה מחברה שהתאבד

למישהי תהיה סיבה טובה מאוד לצום ביום כיפור השנה - במידה והחשדות נגדה יתבררו כנכונים. האישה בת ה-38 חשודה כי לקחה את כרטיס האשראי של חבר שהתאבד, ואף עשתה בו שימוש לאחר שמצאה אותו מת.

ליאונרד כהן התמוטט בהופעה בספרד

השבוע הוא צפוי להגיע להופעה בישראל, אך לא בטוח באיזה קו בריאות יהיה הזמר ליאונרד כהן, לאחר שהתמוטט בסוף השבוע במהלך הופעה שנתן בספרד.

אלפי מעריצים שהגיעו להופעתו בוולנסיה שבספרד היו עדים להתמוטטות הזמר האהוב. אחד המעריצים, שצילם את ההופעה, תיעד את רגעי נפילתו של כהן על הבמה. נקווה שמה שאמר חבר בלהקתו של כהן, כי הזמר בסך הכול סבל מקלקול קיבה - הוא נכון, שנזכה ליהנות ממנו גם בארץ.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק