"אדם לא ראוי". הרב עובדיה יוסף (צילום: חדשות 2)
הרב עובדיה. ניצל מניסיון רצח? | צילום: חדשות 2

גבר בן 50 המעורער בנפשו והמוכר לרשויות, רקם ככל הנראה תכנית לרצוח את הרב עובדיה יוסף בתשעה באב האחרון. האיש הואשם בעבר בניסיון רצח ובדריסת רב העיר צפת, אשר אותו פצע באורח קשה. כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

החשוד אשר השתייך בעברו לפלג המשיחיסטים בחסידות חב"ד - קבוצה המאמינה בכך שהרבי מלובביץ' עדיין חי, ציין כי בתשעה באב הגיע לרחבת הכותל המערבי בירושלים כשהוא חמוש בשבר זכוכית חד, וזאת במטרה להתנקש בחייו של הרב עובדיה. באותו היום חש הרב ברע והחליט לבטל את הביקור בכותל, וכך אולי ניצלו חייו.

בחקירתו בתחנת משטרת ירושלים סיפר האיש על תכנית הרצח. "ידעתי שהרב עובדיה אמור להגיע לכותל באותו היום, תכננתי להגיע אליו כמי שמבקש ברכה, ואז לשסף את גרונו, אך בסוף הוא לא הגיע". לטענתו של החשוד, הסיבה שבגינה הוא מעוניין לרצוח את הרב עובדיה הינה כי "דיבר נגד הרבי מלובביץ' וביזה אותו".

מעתה ילוו המאבטחים של שרי ש"ס את הרב עובדיה לתפילות

בעבר, הואשם הגבר בדריסת רב העיר צפת לוי ביסטריצקי, ופצע אותו קשה. בחקירתו במשטרה טען כי "הרבי ציוה עליי לעשות זאת". לאחר האירוע, נשלח האיש למחלקה פסיכיאטרית סגורה, ולאחר מספר חודשים שוחרר.

במהלך השהייה במוסד, הבחין החשוד במאושפז ערבי שקרע תמונה של הרבי מלובביץ', ובתגובה דקר אותו בשבר של מראה. בעקבות המעשה הוא נעצר וממתין למשפט באשמת ניסיון רצח.

בעקבות האיומים על חייו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, החליטו מקורבים לרב להציב גלאי מתכות בכניסה לביתו, ובקרב שרי ש"ס הזוכים לאבטחה מהמדינה, נקבע כי כל אחד מהם ילווה את הרב בדרכו לבית הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק