במקום העצם הוכנס בראשו שתל. ארכיון
רמב"ם, ארכיון | צילום: בית חולים רמבם

גופתה של גלינה גוטין, אישה ערירית בת 73 מחיפה, נמצאת כבר שבועיים בחדר הנפטרים בבית החולים רמב"ם שבעיר. הסיבה: חוב של 1,600 שקלים לחברת האמבולנסים הפרטית שהעבירה אותה מדירתה, שם היא נמצאה - אל המוסד הרפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גוטין התגלתה בדירתה ב-27 באפריל כשהיא ללא רוח חיים לאחר שככל הנראה מתה מוות טבעי מספר ימים קודם לכן. היא הועברה אל חדר הנפטרים בבית החולים ומאז לא שוחררה לקבורה. בנה של גוטין נפטר באוקראינה מסרטן. חברו, אלכס בלינסקי, גילה את גופתה של אמו ביום הולדתה.

"אחרי הגעת המשטרה, כוחות כיבוי אש חילצו את גופתה מהדירה ואמבולנס פרטי פינה אותה", סיפר. "אף אחד לא אמר לנו שהפינוי כרוך בתשלום. על פי הבנתי, במקרים כאלה אין חובה לשלם על פינוי הגופה. על פי החוק, המדינה היא שצריכה לשאת בתשלום. צריך לתת לאישה הזו כבוד".

מנהל חברת האמבולנסים הפרטית מסר: "האדם שעורר את הפרסום והמניפולציות הוא בעל חברת אמבולנסים פרטית מתחרה. הצענו למכרהּ של המנוחה שיפנה לשירותי אמבולנס אחרים; הדרישה לתשלום באה על הוצאת רישיון קבורה ועל רקע היותה של הנפטרת לא יהודייה ומשום שאין מקום בבית קברות לחסרי דת בחיפה. היום תובא האישה לקבורה".

מבית החולים רמב"ם נמסר: "רמב"ם אינו צד בוויכוח. אל חדר הנפטרים בבית החולים הועברה לפני שבועיים אשה שנפטרה בביתה ומאז היא שוהה שם. על פי הנהלים, הנפטרים משוחררים לקבורה רק כאשר מוצג בפני מנהל חדר הנפטרים רישיון קבורה".