פצועה קשה בשריפה בירושלים. צילום ארכיון (צילום: באדיבות HNN)
פצועה קשה בשריפה בירושלים. ארכיון | צילום: באדיבות HNN

קשישה נפגעה קשה בשריפה שפרצה בדירתה בשכונת גילה בירושלים. כוחות הכיבוי שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה, וחילצו אותה מהמקום. טרם ברור מה גרם לשריפה. נסיבות האירוע נחקרות.

דובר כבאות ירושלים, להב אסף אברס, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי צוות הוזעק לדירה ברחוב ורדינון, בעקבות דיווח על שריפה. "הכבאים שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה ומצאו דירת אפופת עשן. במהלך הסריקות במעבר המסדרון נמצאה אשה מבוגרת מעורפלת חושים", דברי להב אברס.

הפצועה פונתה על ידי צוות מד"א לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק, כשהיא במצב קשה. מחקירה ראשונית עולה כי המקור לדליקה היה באזור הסלון של הדירה. טרם ברור אם תנור חימום הוא שגרם לאש. נפתחה חקירה לבדיקת נסיבות האירוע.

"השכנים ראו עשן ונבהלו"

מתנדב מד"א יצחק אריה שהגיע לזירה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הגענו לדירה בוערת, שם גרה אישה מבוגרת, כבת 80. האישה חולצה מהדירה על ידי צוות הכיבוי אל חדר המדרגות. משם הועברה לטיפולנו כאשר היא סובלת מכוויות בגוף וכוויות קשות בדרכי הנשימה, במצב הכרה ירוד".

"נתנו לה סיוע בשטח וסיוע נשימתי, תוך כדי פינוי לבית החולים", שיחזר אריה והוסיף: "השכנים הם שהזעיקו את כוחות הכיבוי. לדבריהם, מדובר באישה מבוגרת שנמצאת לבד בערבים. הם ראו עשן מהחלון ונבהלו. ברוך השם שחילצו אותה בחיים, נקווה שהיא תחזיק מעמד". עוד נמסר ממד"א כי פעולת הכיבוי המהירה סייעה לחילוץ הפצועה.

אתמול: בת שנתיים וחצי נספתה בשריפה

ליפז רטה, בת שנתיים וחצי, נספתה אתמול בדליקה שפרצה בבניין מגורים בראש העין. אביה של הילדה נפגע באורח קשה בשעה שחילץ את האם ושני אחים נוספים. פרמדיקים של מד"א טיפלו ב-22 נפגעים במצב קל, מתוכם תשעה ילדים.

"סמוך לשעה 23:30 קיבלנו קריאה על שריפה בבניין מגורים בן ארבע קומות ברחוב דוד המלך בראש העין", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מד"א זכי הלר. "כשהפרמדיקים הגיעו למקום הם מצאו את הדירה בוערת ואפופת עשן". בני הזוג שמתגוררים בקומת הקרקע - גבר כבן 30 ואישה כבת 23 - נחלצו מהדירה ביחד עם שני ילדים נוספים, בני ארבע ושש.

"לאחר שהאש דעכה וניתן היה להיכנס לדירה הצוותים מצאו תינוקת בת שנתיים וחצי, שוכבת במיטתה ללא רוח חיים. לצוותים לא נותר אלא לקבוע את מותה", הוסיף דובר מד"א. אביה של הפעוטה נפגע משאיפת עשן ומכוויות בגופו ופונה לבית החולים בילינסון במצב קשה.

"אני מקווה מאוד שהיא תסלח לי על כל הפעמים שצעקתי עליה וכעסתי עליה", אמרה אמה של הפעוטה, בעוד היא יושבת ליד מיטת בעלה בבית החולים. הראש מקבל מידע על מצבו של הבעל, אך הלב עם בתם הקטנה ליפז - שאותה סיגל לא תראה עוד לעולם.

"אבא שלה לא הספיק לראות אותה...", אומרת האם בבכי. "הוא כל כך דאג לה, וכעת לא יוכל להיפרד ממנה כי הוא במצב קשה". ככל הנראה קצר חשמלי במקרר הוא שגרם ללהבות הענק לפרוץ בדירת משפחה רטה בראש העין. האם סיגל הצליחה להימלט מהדירה, אך כשעמדה בחוץ חנוקה מהעשן - הבינה לפתע כי משפחתה עדיין שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק